LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 54
Înregistrat: ‎22-03-2014
0

LG T385B se blocheaza

Buna ziua.Am primit,acum 2 saptamani la prelungirea abonamentului,un telefon LG T385 B,care era la oferta la portare.Pe langa ca e varza telefonul,adica nu pot descarca nicio aplicatie se blocheaza.Nu am primit nicio informatie despre acest telefon,cum ca nu are android sau alt sistem de operare,ca sa pot descarca aplicatii.Din prima zi,cand am intrat de pe acest telefon,pe internet a mers un pic si s-a blocat telefonul.Acest lucru a inceput sa se repete.Daca mi se explica,de catre operatorul din magazinul partener Vodafone,ce functii are telefonul,refuzam categoric telefonul.Pe langa lucrul acesta,am primit doar telefonul si incarcatorul,fara casti,ca si cand am fi cumparat un telefon second hand.Sunt decis,sa renunt la acest telefon si respectiv la abonament.Daca nu pot renunta de bunavoie,la acest telefon,o sa apelez la protectia consumatorului,ca sa-mi caut drepturile.

Colaborator debutant
0

Re: LG T385B se blocheaza

In seara asta am intrat pe internet,de pe acest tip de telefon si a mers internetul,cat a mers si s-a blocat telefonul din nou.Numi convine,nici cum merge internetul pe acest tip de telefon,pt ca are momente in care astept secunde bune sa primesc cautarea dorita.

Colaborator debutant
0

[ Editat ]

Am mai fost mintit,de parteneri Vodafone,pt ca mi se explica ceva la abonamente si nu aveam,acele lucruri in abonamente.

Colaborator debutant
0

Vreau,sa stiu,de ce nu mi s-a prezentat,ce abilitati are telefonul LG T385 B?Acest lucru,trebuie sa-mi se explice,fara sa fi intrebat.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

@0734722918 a scris:

Buna ziua.Am primit,acum 2 saptamani la prelungirea abonamentului,un telefon LG T385 B,care era la oferta la portare.Pe langa ca e varza telefonul,adica nu pot descarca nicio aplicatie se blocheaza.Nu am primit nicio informatie despre acest telefon,cum ca nu are android sau alt sistem de operare,ca sa pot descarca aplicatii.Din prima zi,cand am intrat de pe acest telefon,pe internet a mers un pic si s-a blocat telefonul.Acest lucru a inceput sa se repete.Daca mi se explica,de catre operatorul din magazinul partener Vodafone,ce functii are telefonul,refuzam categoric telefonul.Pe langa lucrul acesta,am primit doar telefonul si incarcatorul,fara casti,ca si cand am fi cumparat un telefon second hand.Sunt decis,sa renunt la acest telefon si respectiv la abonament.Daca nu pot renunta de bunavoie,la acest telefon,o sa apelez la protectia consumatorului,ca sa-mi caut drepturile.

Salutare!

Ai intrebat in magazin despre specificatiile tehnice ale telefonului?

Oricum,inainte de a cumpara un dispozitiv, te interesezi dinainte despre ce poate si stie sa faca.

Chiar si asa,in timpul de proba la achizitie,daca stii cum arata un telefon cu Android,la o prima privire realizai ca acela este un telefon cu sistem de operare proprietar.

Pachetul este configurat de catre producator.Pe site este afisat continutul pachetului.

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

@0734722918 a scris:

In seara asta am intrat pe internet,de pe acest tip de telefon si a mers internetul,cat a mers si s-a blocat telefonul din nou.Numi convine,nici cum merge internetul pe acest tip de telefon,pt ca are momente in care astept secunde bune sa primesc cautarea dorita.

Telefonul nu dispune de conectivitate 3G.Astfel ca,pe 2G,conexiunea se stabileste prin GPRS,cu viteze de maxim 56 kbps.De aceea paginile se incarca foarte greu.Pentru o experienta placuta de navigare pe internet se reclama conectivitate wi-fi.

Vodafone
Highlighted
Membru VIP

[ Editat ]

@0734722918 a scris:

Vreau,sa stiu,de ce nu mi s-a prezentat,ce abilitati are telefonul LG T385 B?Acest lucru,trebuie sa-mi se explice,fara sa fi intrebat.

Ar fi ideal sa aiba vanzatorul/operatorul capacitatea sa stie raspunsurile la intrebarile nerostite ale fiecarui client.Cum intra unul pe usa magazinului,domnisorica de 1,55 m sa-l "scaneze" cu privirea  "citindu-l" complet."Vrea Alcatel One Touch POP C7,sa-i zic ca e cu Android,bla,bla..."

Ar fi ideal,dar nu se poate.

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna User330

Ti-am schimbat numele de utilizator intrucat figurai cu numarul de telefon care nu trebuie facut public. 
In momentul in care ai discutat in reprezentanta Vodafone cu colegii mei ti-au prezentat oferta de abonament cat si telefon. Ai avut posibilitatea sa testezi telefonul. In discutiile avute cu reprezentantul i-ai explicat dorintele tale privind caracteristicile tehnice?

Informatiile oferite de Ionuţ aduc clarificari asupra conexiunii de date prin reteaua mobila. Telefonul se conecteaza pe 2G ceea ce inseamna ca timpul de raspuns este lent si recomandam utilizarea conexiunii wireless.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Colaborator debutant
0

am avut mai demult internet vodafone si am avut probleme cu modemul.Cum dadeam modemul,tot cu problema aia il luam,cand ma chemau sa merg,ca sa-l aduc acasa,dupa asa zisa reparatie.Vreo 3 asa zise reparatii,au fost nevoie ca sa mearga modemul.

Colaborator debutant
0

In toata aceasta perioada plateam serviciile,ca si cand le foloseam.