LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-07-2012
0
Soluţie acceptată

LG T385b nu trimite sms

Buna

Am acest telefon cam de 3 saptamani.Acun am incercat sa trimit un sms,dar fara succes.Am repetat-o pe mai multe adrese,nu le trimite.de primit ,primesc.

la setari nu prea am avut de facut nimic.

Nu inteleg de ce nu merge?

multumesc anticipat pt.ajutor. 

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 281
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: LG T385b nu trimite sms

Salutare 0726321761,

Lasa-mi, te rog, prin mesaj privat numarul de telefon pentru a verifica situatia. De asemenea, am rugamintea sa verifici daca centrul de mesaje este cel corect (+40722004000 pentru abonamente respectiv +40722006000 pentru cartele).

Multumesc,
Raluca
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎26-11-2012
0

Re: LG T385b nu trimite mail

Am si eu un LG T385b ,mi am configurat contul de mail (yahoo mail),chiar am 2 conturi,am trimis de pe unul pe altul si nimic..spune ca a fost trimis dar atat.Pe PC le am primit ,la verificare,care sa fie cauza?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Salut cristitz!

Daca mail-urile nu sosesc pe telefon verifica setarile de incoming. Acestea ar trebui sa fie:

IMAP server: imap.mail.yahoo.com

Port: 993

Security type: SSL

SMTP server: smtp.mail.yahoo.com

Port: 465

Security type: SSL

setari mail.png

Daca ele se trimit, inseamna ca cele de outgoing sunt corecte. De asemenea, poti cauta pe internet cum sa ai POP & forwarding gratuit pentur Yahoo direct din setarile de email din interfata web - nu putem oferi mai mult suport in acest sens.

Te astept cu raspuns.

Tudor.

Vodafone
Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎26-11-2012

multumesc mult ,am iesit din ceata,totul era POP3 la mine si alte porturi,inca o data multumesc!!