LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎05-06-2012
0

LG optimus 2X

Salut, telefonul LG optimus 2x va mai aparea in oferta Vodafone?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: LG optimus 2X

[ Editat ]

Multumim de interesul afisat Cozmin.

Acest telefon nu se mai afla in portofoliul de telefoane a Vodafone Romania incepand cu data de 30 aprilie. Restul terminalelor smart pot fi vizualizate la pagina https://www.vodafone.ro/smartphones

Captura012.jpg

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-08-2012
0

Salut, eu am luat un 2X la oferta in decembrie, si e praf. l am trimis de 4 ori in service. si acum tot in service e. se opreste in convorbire, se resteaza, se blocheaza, GPS nu functiona din prima, doar dupa prima interventie service. parerea mea e sa mai cauti sialte smartphone-uri. sper sa nu te dezamgaesc, dar sunt patit. nu mi se pare normal ca dupa 4 service-uri sa nu functioneze. avand in vedere ca il trimit mereu pe aceiasi problema. si ei imi zic ca problema nu se confirma. WTF. sunt nebuni, ei cred ca am placere sa ma plimb pe la vodafone. asta e. am sa vad ce pot sa fac.

Membru cu acte în regulă
Postări: 281
0

Buna danromanu,

Lasa-mi te rog prin mesaj privat numarul de telefon si IMEI-ul telefonului. De asemenea, pentru a putea lua legatura cu colegii din service, o sa am nevoie de factura telefonului si fisa de service (scanate). O sa iti specific in mesaj pe ce adresa sa le trimiti.

Multumesc,
Raluca
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎19-08-2012

Buna ziua,

Am cumparat si noi un LG Optimus 2 x in luna decembrie 2011 gandindu-ne ca este un telefon bun si util pentru activitatea noastra. Ca sa fim siguri si sa ne punem la adapost de lucuri gen lichid in telefon  daune provocate si asa mai departe am facut si o asigurare premium.

De vreo luna de zile a inceput sa faca aceleasi probleme expuse de dl Dan respectiv se incingea pierdea semnalul etc si mai apoi sa incercam lunea trecuta sa il bagam la incarcat si ce sa vezi nu se mai aprindea, punanand asta si pe seama unor cazaturi luate de la cel mic. Am sunat la asigurari si le-am expus problema. ne-au facut un dosar si ne-au spus sa il ducem la Vodafone ca sa se faca o constatare si sa le trimita lor raspunsul pe mail ca telefonul nu poate fi reparat. Am facut asta si in momentul in care l-am lasat la vodafone le-am spus foarte clar ca nu dorim reperatie ci doar constatare. Vineri ne-a sunat o domnisoara si ne-a spus ca telefonul a fost reparat ca tot ce mai avem din vechiul telefon este doar carcasa. Ok am zis eu. Sun la asigurari si le expun problema din nou cu mentiunea cunoscand legea 449/2003, ca daca mi s-a reparat telefonul macar sa am piese noi in el. S-a dus sotul meu  sa il ridice si cand a venit acasa Surprize Surprize ce sa vad inlocuit pcb assembly REFURBISHED!!!!

Ne-am dus din nou la Vodafone a doua zi dimineata dupa ce am vorbit cu mai multi prieteni care se ocupa cu reparatiile telefoanelor mobile si raspunsul sec nu a intarziat. Vorbiti cu firma de service. Sa vedem acum ce ne  vor spune cei de la serviceul dugheana din  colt luni. Mi se pare strigator la cer sa patesc asa ceva in conditiile in care aveam asigurare la telefon si magarii din service se apuca fara o instiintare prealabila sa inlocuiasca placa de baza cu o alta varza de placa luata de pe un telefon care de cele mai multe ori ajuge in service tot cu probleme. Astept sa vad si postez dupa ce aflu raspunsul. In orice caz ma gandesc foarte serios sa imi schimb abonamentele din reteaua lor tocmai din cauza acestor probleme. Cine imi garanteaza mie ca telefonul din care s-a luat actuala placa de baza nu a fost ascultat de politie s-au nu a avut alte probleme. CF legii toate piesele utilizate in centrele de reparatii in garantie trebuiesc insotite de un certificat de conformitate si nu in ultimul rand sa fie noi ori la mine nu vad nici certificatul nici prelungirea garantiei nici factura sau aviz a piesei "noi".

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

[ Editat ]

Bun venit pe forumul Vodafone Ralubebe!

Am citit cu atentie cele scrise de tine si n-am fost surprins foarte tare de serviciile execrabile pe care le ofera service-urile autorizate. Eu am avut oarecum aceeasi pb cu un Noka n82 caruia cei din service CIRMA i-au ars placa de baza. Pe acea vreme nu era asigurarea mobila in vigoare.

Cel mai bine ar fi sa lasi , printr-un mesaj privat, dolenatele tale si numarul de telefon unuia dintre moderatori!

Ei vor face cercetari suplimentare si o sa iti raspunda cu promptitudine.

Fiind un mesaj scris in cadrul unui topic vechi, mai greu sa fie observat.

Ii voi atentiona si eu!

O zi buna!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎19-08-2012

Nu am timp acum sa stau. Dat fiind ca ma ocup de service electrocasnice stiu ce drepturi si ce obligatii au cei din service cat si consumatorii. Nu voi lasa lucrurile sa ramana asa ca sincer chiar nu mi se pare normal. Noi cand avem cazuri de acest gen, cand ni se trimit piese din recuperari contactam clientii pentru a ne da acordul lor ca doresc reparatia nu ne apucam de la noi putere sa inlocuim acest tip de piese. Multumesc de raspuns si daca poti, dat fiind ca sunt noua pe forum trimite-mi si mie te rog procedura sa trimit mesaj moderatorului.

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

[ Editat ]

Am anuntat deja moderarorul!

Asteptam din moment in moment sa iti raspunda.

Se da click pe numele unui moderator( preferabil sa fie online) , se deschide o noua pagina in care, in partea dreapta, ai scris " Trimite mesaj privat acestui utilizator"

Te rog nu uita sa adaugi numarul de telefon.

Eu am insistat atunci pana ce am obtinut negatie si cu ea am mers la un Germanos de mi-am luat un alt telefon!

O zi buna si sunt curios de rezolvare.

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru cu acte în regulă
Postări: 281

Buna Ralubebe,

Am luat legatura cu colegii din service pentru mai multe informartii. Asa cum spunea si Matei, te rog sa imi lasi prin mesaj privat si numarul de telefon. In momentul in care o sa primesc raspuns o sa revin sa te anunt.

O zi frumoasa!

Multumesc,
Raluca
Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna Ralubebe

In urma documentelor trimise, colegii de la service au verificat situatia si am primit raspunsul urmator:

Placa de baza folosita la aceasta reparatie este o piesa originala provenita de la producator. Se pare ca a fost doar o greseala de redactare, datorita unei erori in sistem-ul service-ului.

La indrumarea colegilor de la Regenersis, clientul a discutat si la LG pentru a i se confirma ca toate piesele folosite pentru reparatii sunt originale si  provenite direct de la ei.

Daca sunt nelamuriri, te rog  sa ne contactezi.

Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg