LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎13-12-2012
0
Soluţie acceptată

Update soft Lg optimus 2x

Buna ziua,

Avand in vedere ca de cateva zile s-a lansat Ice Cream Sandwich (4.0.4), inclusiv varianta pentru Romania, as dori sa stiu cand vor primi acest update si telefoanele ce sunt codate in reteaua Vodafone.

Multumesc.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Update soft Lg optimus 2x

Buna jericho

In momentul lansarii acestei versiuni si de LG Romania va fi disponibila pentru voi daca va trece testele de compatibilitate cu reteaua noastra. 

Atunci vei fi notificat pe telefon.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator

[ Editat ]

din cate am vazut, varianta pentru romania exista deja de ieri, banuiesc ca aceasta este varianta lg romania, sa speram ca va vor da si voua de veste cat mai repede.

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Salutare,

Ati verificat disponibilitatea acestei actualizari prin intermediul software-ului dedicat? Accesati link-ul de aici si urmati pasii mentionati. Astept sa imi comunicati daca apare update-ul la Ice Cream Sandwich, pentru telefonul LG Optimus 2x.

LG site.JPG

Multumesc,

Paul

Vizitator
0

salut, acolo sunt driverele ce trebuiesc instalate in calculator si programul lg update tool prin care se face actualizarea software dupa ce va fi lansata de vodafone...

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎27-11-2012

Eu am făcut deja update la telefon prin calea oficială. Menționez ca telefonul meu nu este branduit /codat.
Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎27-11-2012

Iata si dovada Emoticon care face cu ochiul

2012-12-14-15-27-46.jpg

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎21-12-2012
0

nu se poate asa ceva  ! au trecut  2 saptamani de cand sa lansat ics pt Romania si vodafone nu face nimic ! sa va fie rusine ! dc noi intarziem cu plata facturii 2 saptamani suntem penalizati ! speram ca avem si noi update facut pina de revelion dar se pare ca e prea greu pt vodafone sau suntem neimportanti noi astia care am dat o sacosa de bani pe telefoanele astea cand au aparut ! asa se intampla in Romania chiar si firmele mari uita de serviciul post vanzare , au luat banii pe telefoanele astea si dc sa se mai agite cu problemele sau doleantele noastre! sa va fie rusine !si ca mine sunt si alti suparati si nu numai de acest caz ! astept sa termin abonamentul si renunt la voi , cu toate ca am abonament de cred ca 7/8 ani ! sunte-ti din ce in ce mai slabi ! 

Vizitator
0

din surse sigure (lg romania) stiu ca vodafone a primit update-ul de 2 saptamani dar nici pana acum nu i-au dat drumul catre clientii lor, probabil l-au uitat prin vreun sertar. E pacat ca isi trateaza clientii vechi in felul asta, cei ce au achizitionat acest telefon la abonament mai au putin si vor termina perioada contractuala si e posibil sa o termine de tot..cu vodafone...Rusine!
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Eu, in general, am o relatie buna cu Vodafone,dar softul pentru optimus 2X ,a fost lasat balta de LG ,mai bine de un an.Acum, cand in sfarsit a fost lansat,mie mi se pare absurd sa nu fie lansat si de Vodafone mai ales ca a fost primit de toata lumea.Vodafone Romania, o firma care are grija de clientii ei ,trebuia sa puna softul a doua zi dupa ce a fost primit de LG Romania !Asa vad eu lucrurile,dar probabil ca noi cei care am achizitionat acest produs ,suntem lasati mai la urma! Sarbatori fericite!Tuturor!