LG

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎15-09-2013
0

lg

buna ,vreau sa imi actualiz software-ul la un lg optimus l7 cine ma poate ajuta va rog?

Highlighted
Membru veteran
Postări: 659
Înregistrat: ‎17-04-2012

Re: lg

Buna.

Subeictul acesta a fost dezvoltat aici de catre Tudor.

Sper sa-ti fie de folos.

____________________________________________________________________________________________________
HTC One 32 GB Black
Voucher pentru reducere 1% la orice achiziție de pe PC Garage - OIBYKUOG
Voucher pentru reducere 3% la orice achiziție de pe WatchShop - 858MYXYUVodafone
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎21-08-2012
0

probleme lg e610 regenersis o firma de nimic

imi pare rau dar doar asa am reusit sa postez.Am un telefon lg e 610 care nu a mai functiona touch screen-ul.Pe data de 2.09.2013 l-am trimis la reparat deoarece era in garantie.Telefonul arata impecabil.M-au sunat la 2 saptamani ca prezinta socuri mecanice si iese din garantie si daca vreau sa-l repar ma costa 419ron(nou este 550ron),cand am spus ca nu are cum sa prezinte socuri mecanice persoana de acolo a zis sa mai verifice si ca o sa ma sune ei curand.nu m-au sunat ,am sunat eu si mi-au spus ca doar daca platesc il repara.am refuzat. Intre timp m-au sunat de la vodafone si au spus ca de fapt e imersie in apa. si ca telefonul va fi trimis la Ploiesti unde a ajuns pe data de 21.09.2013(observati ca sunt 19 zile calendaristice si nu 15 cum trebuiau)Nu am putut ajunge sambata,luni am fost sunat cu nr privat de la vodafone Ploiesti daca vreau sa mi se repare telefonul contra sumei de 419 ron.Am spus ca nu si am intrebat ce are si mi s-a spus ca a suferit socuri mecanice.Cand am fost marti sa ridic telefonul acesta prezenta zgarieturi pe touchscreen si altele usoare pe rama constatate si de managerul si angajatul vodafone Ploiesti(de aici deduc de ce se insista pe socuri mecanice)>Am refuzat sa ridic telefonul si a fost trimis inapoi cu fisa 263559VOD.Acum asteptam sa vedem ce mai inventeaza.Vad ca sunt foarte multe probleme cu aceasta firma regenersis si ca o sa va pierdeti clientii .

Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012
0

Re: probleme lg e610 regenersis o firma de nimic

Buna yunus,

Am solicitat detalii despre situatia descrisa colegilor din service si urmeaza sa revin la tine de indata ce primesc un raspuns.

Multumesc,

Roxana

Membru de onoare
0

[ Editat ]

Am primit informatii privind trimiterea telefonului in service. In raportul de service este specificat faptul ca aparatul prezinta urme de imersie lichid.

Conform pozelor si raportului de service primit de la Regenersis, aparatul a fost scos din garantie pe motiv de imersie lichid, deteriorare ce nu poate fi sesizata in magazin la preluarea unui aparat, ci numai in service, in momentul in care acesta este desfacut.

Am atasat si mai jos imaginile:

1.JPG

2.JPG

3.JPG4.JPG

In cazul in care nu esti de acord cu rezolutia oferita de catre service-ul Regenersis, telefonul poate fi trimis intr-un alt service autorizat mentionat pe certificatul de garantie pentru contraexpertiza.

Garantia produsului a fost anulata in conformitate cu condiitile de acordare a garantiei stipulate de catre producator in Certificatul de Garantie, produsul putand fi reparat, la solicitarea ta, contra cost, in conditii de post garantie.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
0

inseamna ca nu ati citit tot,TELEFONUL S-A INTORS DE LA REGENERSIS CU ZGARAIETURI PE TOUCHSCREEN SI USOARE ZGARIETURI PE RAME,acestea nu existau in momentul trimiterii de catere dv.De ce nu intrebati angajatul dv care a preluat telefonul in ce stare era cand l-a trimis si cum s-a intors inapoi telefonul?Telefonul meu arata perfect cand l-am dus la vodafone ,verificati fisa de reparatie 258446VOD si s-a intors deteriorat fapt confirmat si de angajatul dv in fisa de reparatie 263559VOD citez din fisa : ,, telefonul prezinta zgarieturi pe ecran care nu au existat la expedierea telefonului cu fisa 258446vod-nu s-a primit mail de informare receptie/constatare receptie telefon fisa 258446vod REGRO" am incheiat citatul.Astazi m-a sunat o angajata de la regenersis si a zis ca daca vreau sa-l repar ma costa 880 ron.i-am spus ca telefonul nou costa in jur 530 ron  si sa mai verifice.a revenit si a spus ca daca vreau sa-l repar costa 450 ron.cititi mai bine si intrebati si angajatii dv de la Ploiesti nu numai pe acestia de la regenersis

Membru de onoare
0

In regula, yunus!

Am discutat situatia descrisa cu colegii din service, iar acestia mi-au comunicat faptul ca vor remedia gratuit, ca si exceptie, problemele cosmetice reclamate.

Daca doresti reparatia propriu-zisa a telefonului pentru problema intampinata cu touchscreen-ul, acesta se va efectua contracost la Regenersis sau la orice alt service autorizat, intrucat garantia ramane anulata pentru imersie lichid.

Multumesc,
Roxana

Vizitator
0

deja imi este lehamite,deci recunosc ca l-au lovit si confirma ceea ce mi-au spus prima data ca telefonul a suferit socuri mecanice.dupa 3 saptamani cand am sustinut ca nu sunt socuri mecanice au venit cu ipoteza imersiei in apa.Vad ca nici dv nu rezolvati nimic inseamna ca mai ramane doar OPC-ul.cine imi garanteaza mie ca nu l-au tinut ei in mediu umed sau au facut altceva?Se pare ca nu va intereseaza pe dv si va trebui eu sa alerg pe drumuri.De ce nu va puneti semne de intrebare cum de a ajuns telef.sa fie zgariat si lovit,de ce au zis prima data ca sunt socuri mecanice,de ce au sunat dupa 3 saptamani ?

Membru de onoare
0

Salut yunus!

Ti-am oferit solutia pentru aceasta situatie.

Rezolutia anularii garantiei datorita imersiei lichid este finala, iar in momentul de fata aparatul este asteptat in service in vederea remedierii problemelor cosmetice. Daca doresti, te poti adresa ulterior unui alt service autorizat LG mentionat pe certificatul de garantie pentru efectuarea unei contraexpertize.

Constatarile colegilor din service sunt cele mentionate mai sus, iar decizia remedierii problemelor cosmetice a fost luata in mod exceptional.

O zi frumoasa!
Roxana

Vizitator
0

incep sa ma enervez si nu vreau sa va jignesc,CE EXCEPTIE FACETI SI CUI FACETI CONCESII?cititi mesajele cum trebuie.Telefonul cand a fost predat angajatului dv a fost OK subliniez OK fara nici-o ZGARIETURA,din acel moment eu nu am mai atins telefonul.Cand s-a intors la MAGAZINUL DV ERA CU ZGARIETURI,fara sa-l ating am refuzat sa-l ridic si a fost trimis inapoi.Daca nu aveti minute luati din abonamentul meu si SUNATI-VA ANGAJATUL sa va confirme el toate astea.ce exceptii face regenersis sau  voi ?ca probabil  aia mi-au luat touch screen-ul si au pus altul?S-ar putea sa nu mai platesc abonamentele si sa vedem ce faceti in afara de a opri sa mai vorbesc,ca deja este mare nesimtire auzi imi fac o concesie dupa ce au lovit telefonul.spuneti-le sa nu faca nici-o exceptie sa-l trimita asa lovit ca sa-l vada si cei de la opc.de ce nu au sunat timp de 2 saptamani si apoi au spus ca are socuri mecanice,de ce angajatul care m-a sunat cu nr privat a spus tot socuri mecanice,va dau voie sa verificati convorbirile,ce vreti mai mult?dar o iau de la cap si e clar ca voi nu faceti nimic,nici macar nu inteleg ce solutii mi-ati oferit.