Laptopuri

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Acer Aspire One 522 C5DGkk Negru cu 3G integrat

Specificaţii

• Acumulator Li-Ion 6 Celule
  • Audio Boxe incorporate
  • Dimensiuni 258.5 x 185 x 25.7 mm
  • Greutate 1.3 Kg
  • Hard Disk 320 GB SATA, 5400 rpm
  • Memorie internă 1 GB DDR3
  • Placă video AMD Radeon HD 6290 Graphics
  • Procesor Procesor AMD C-60 Dual Core (1000 MHz, 1Mb)
  • Sistem de Operare Windows 7 Starter

Ecran

• Dimensiune ecran 10.2 inch
  • Rezoluţie ecran 1280 x 720

Cameră digitală

• WebCam 1.3 Megapixeli microfon incorporat

Conectivitate

• Modem 3G incorporat Da
  • Multi Card Reader Da
  • RJ45 Da
  • Tip WiFi 802.11 b/g/n
  • USB 3 intrari
  • VGA Da
Highlighted
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Re: Acer Aspire One 522 C5DGkk Negru cu 3G integrat

....asta putem vedea si pe pagina de net.....bun topic.....
Sfătuitor
Postări: 35
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut vali79m,

Tin sa-ti multumesc personal ca faci parte din comunitatea noastra. Referitor la topicurile deschise noi cel putin pe durata concursului ele nu vor fi sterse. Fiecare utilizator are dreptul de a deschide topicuri atat timp cat ele sunt despre telecom si sunt la categoriile specifice.

Ovidiu

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

[ Editat ]

Salutare!

Pe piata la momentul acesta exista doua variante ale acestui mini-laptop

1)Acer Aspire One cu procesor AMD C-50  si placa grafica Radeon HD 6250; 

2)Acer Aspire One cu procesor AMD C-60  si placa grafica Radeon HD 6290 cu suport pentru DirectX 11;

Schimbarea celor 2 componente mareste pertformanta modestului dispozitiv,fara sa afecteze consumul de energie .Are  incorporat modem 3G (HSPA)

Cel de-al doilea este in oferta Vodafone

Un amanunt care mi-a atras  atentia pe net,este ca se incearca vanzarea primului dispozitiv la pretul celui de-al doilea.

Joia trecuta,cand am trecut pe la Administratia financiara,pentru declaratia de venit,am vazut ca desktopul functionarei,a fost inlocuit cu un model din acesta.

Achizitionarea lui in oferta Vodafone,se poate face plecand de la aprox. 650 Ron,care cred ca este un pret destul de satisfacator,in conditiile in care oricum se opteaza pentru tipul corespunzator de abonament.

Vodafone
Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎03-03-2012
0

Sa inteleg ca daca fac comanda on line la acest laptop pot sa am surpriza sa vina modelul vechi cu proc c50 in loc de c60?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut corinel73 si bine ai venit pe Forumul Vodafone!

Vodafone Romania comercializeaza exclusiv modelul Acer Aspire One 522 C5DGkk  cu procesor AMD C-60  si placa grafica Radeon HD 6290 cu suport pentru DirectX 11 pentru ca acesta are modem 3G incorporat necesar pentru conexiunea mobila broadband.

Detaliile complete sunt pe pagina de unde se cumpara produsul insa le-am inserat si aici:

Aspire One 522 C5DGkk vine echipat cu AMD C-60 APU, conceput pentru entertainment HD, grafica AMD Radeon HD, procesare de imagine in timp real cu auto color si ajustare de contrast, precum si cu delimitarea clara si fina a contururilor, suport pentru memorie DDR3. Navigarea pe Internet, streaming-ul de continut HD video online, posta electronica, chatting, vizionare de fotografii sau editare de documente sunt indeplinite de Aspire One 522, ofera capabilitati de multitasking chiar si in conditiile in care ruleaza aplicatii HD care solicita intens resursele de vizionare.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Începător
0

Am achizitionat laptopul si e super. Un amanunt deloc de neglijat e ca are si iesire HDMI. Se misca bine, un singur upgrade vreau sa-i fac, chit ca pierd garantia, sa schimb 1gbram cu 2gb ram.

Multumesc Vodafone!

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎30-01-2012
0

Cat te tine bateria corinel73, cum se comporta modemul integrat?
Începător

Bateria tine peste 5 ore de functionare(navigare pe net, download, etc). Nu folosesc modemul integrat ca am rutat un usb stick de la VDF si folosesc wifi. Netul merge super prin wifi, nu se deconecteaza, n-am blocaje de sistem(am lasat deocamdata starterul cu care a venit) blue screen sau alte erori. Pana acum foarte multumit de achizitie.

Inca ceva ce am testat la el, merg foarte bine inclusiv extensiile AVCHD. Fluent. O sa incerc sa pun pe el si win8 si/sau win7 ultimate, dar numai dupa ce mai adaug ceva ram.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Salut corinel73!

Multumim pentru informatii.

E de apreciat amabilitatea ta de a oferi detalii amanuntite  si repetate asupra produsului achizitionat.

Eu am incercat sa-l testez in Teleorman.In Rosiori de Vede la magazinele Vodafone(exista si o reprezentantza) nu au asa ceva.In Alexandria la fel.Nu se poate cumpara un asemenea produs doar in baza specificatiilor tehnice.Cei de la Cosmote au in magazine versiunile 450 si 455,dar comparativ cu 522 nu prezinta relevanta.

Am fost nevoit sa merg undeva unde sa mi se permita sa vad cum lucreaza inainte de a-l cumpara.La depozitul de calculatoare,pe un alt model de laptop,intr-o ora am instalat win 7 ,driverele,si altele necesare.Am vazut ca se comporta ok si,abia apoi l-am platit.

Ionut

Vodafone