Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎19-11-2015
0

DMZ / Virtual Server nu merge pe Huawei B310

Buna ziua,

Am facut un nou contract de Internet cu IP fix. Mi s-a dat un modem Huawei B310.

Am conectat DVR-ul (sistemul de supraveghere video) si i-am alocat ip-ul 192.168.8.104. Dupa am activat DMZ-ul pe acest IP si cand incerc sa accesez IPul extern nu functioneaza pe niciun port. Nici ping-ul nu merge. Am oprit si firewall-ul si tot nimic.

Am incercat o a 2-a varianta: am oprit DMZ-ul si am trecut la Virtual Server unde am facut forward la porturile 80 si 34567 catre DVR. Aceeasi situatie.

Ce pot sa fac in aceasta situatie? 

Va trec in continuare numarul cartelei SIM pentru a putea identifica contractul: 8940011601432298587

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: DMZ / Virtual Server nu merge pe Huawei B310

Salut, Arai86! Ti-am raspuns mai devreme si la mesajul privat pe care ni l-ai lasat pe pagina de Facebook a Vodafone Romania.

Routerul va aloca automat IP FIX atat timp cat faci setarile de APN specifice, adica cele de mai jos. Intri in platforma, 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 si creezi setarile de la Configurare rapida - Profil nou, cu informatiile din imaginea de mai jos.

Untitled.png

Tudor

Vodafone
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-08-2016
0

S au facut toate astea si functioneaza cu intreruperi , de loc , reseteaza routerul , etc  .......nu stiu ce sa mai inteleg , bani cheltuiti si rezultate " IOC"

Ce trebuie facut ?

Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 371
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salut, tonyst!

In cazul acesta, iti recomand sa ne contactezi la *777 sau prin canalul de chat din aplicatie astfel incat sa putem verifica numarul tau in sistem si sa te ajutam cu mai multe detalii.

Multumesc,
Ana