Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Sfătuitor
Postări: 29
Înregistrat: ‎16-01-2012
Soluţie acceptată

Erori K3772

Modem-ul K3772 este unul mai nou in oferta noastra si genereaza deseori erori. Cele mai multe dintre ele se rezolva prin verificarea tipului de cont pe care il are selectat clientul in aplicatie. Acesta verificare/adaugare cont se face prin doua metode:

1) se acceseaza meniul Setari - Tip cont - selectam Cartela sau Abonament, in functie de serviciul utilizat de client

2) creare manuala a unui profil:

- accesam meniul Complex - Prioritati - Adaugare setari - alegem Mobil

- pe tab-ul retea completam campurile:  - APN: internet.vodafone.ro / tobe.vodafone.ro

- nume utilizator: internet.vodafone.ro / tobe.vodafone.ro

- parola: vodafone

- apasam OK si mergem pe tab-ul Stare unde vom da Conectare

Daca mai intampinati probleme la acest tip de modem nu ezitati sa intrebati

Începător
Postări: 16

Re: Erori K3772

@tudorpalade a scris:

Modem-ul K3772 este unul mai nou in oferta noastra si genereaza deseori erori. Cele mai multe dintre ele se rezolva prin verificarea tipului de cont pe care il are selectat clientul in aplicatie. Acesta verificare/adaugare cont se face prin doua metode:

1) se acceseaza meniul Setari - Tip cont - selectam Cartela sau Abonament, in functie de serviciul utilizat de client

- pe tab-ul retea completam campurile:  - APN: internet.vodafone.ro / tobe.vodafone.ro

Eroarea care apare in general daca nu este selectat profilul corect  este RAS 770.

"Until they become conscious they will never rebel, and until after they have rebelled they cannot become conscious." - George Orwell
Sfătuitor
Postări: 35
Înregistrat: ‎12-01-2012

Multam fain pentru informatiile share-uite !
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎17-01-2012

@tudorpalade a scris:

Multumim Tudor!!!

Sfătuitor
Postări: 29

Nu stiu daca ati intalnit eroarea "No device" la ultima versiune a aplicatiei Vodafone Mobile Broadband, versiunea 10.2.302.

Rezolvarea ei este foarte simpla: mergeti in Device Manager - Network Adapters - click dreapta si Uninstall pe driver-ul de la Vodafone Mobile Broadband, asteptam 5 secunde, click dreapta pe Network Adapters si selectam Scan for hardware changes.

Sper sa va ajute!

Începător
Postări: 12
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

catre paladin & all,

cautati si voi mobile partner 16 s < versiune, are driver pt modem huawei si mult mai stabil si mult mai  bun software, uneori sofware le vf au greseli Emoticon cu limbă scoasă 

eu am modem k 3765 liber de retea si pot folosi oriunde cu retele 2 / 3 g Emoticon cu limbă scoasă

By

Sandor

Vizitator
Postări: 6
0

De aproximativ o luna am achizitionat modelul K3772-z,inainte aveam un modem k3565 a mers pana prin decembrie 2011 binisor sa zicem, au aparut tot felul de deconectari scaderi de semnal de la 3 linii 3G a scazut la 1 linie 3g de multe ori pe gprs!! am cumparat modemul asta vezi doamne m-ai bun,tot asa face si asta , viteza cu modemul asta http://www.speedtest.net/result/1789135167.png , precizez am abonamentul de 4 gb si nu am depasit traficul!!

Începător
Postări: 17
0

Salut platonalex.

Te rog sa imi lasi printr-un mesaj privat un numar de contact si numarul tau de internet sa verificam parametrii abonamentului tau de date.

Multumesc,

Horia.

Vizitator
Postări: 6
0

Buna HoriaM cred ca am gasit explicatia de ce merge asa prost :SC20120223-110524.pngSC20120223-110541.pngSC20120223-110609.pngSC20120223-110616.pngToate testele facute cu telefonul Samsung Galaxy gio, abonament de voce cu extraoptiunea internet pe mobil 500 mb, in centrul municipiului Toplita!! Concluzia retea prea incarcata si la aproximativ 7 km de releu unde stau eu pot sa fac si acatiste sa mearga, cand vrea merge cand nu vrea nu merge!! aceiasi problema si pe telefon ca si pe modem a scazut semnalul de la 2 linii 3g la 0 sau comuta pe gprs,probleme pe care nu erau dupa ce am incheiat abonamentul de voce in august 2011!!

Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎27-09-2012
0

nu pot selecta mobil!! ce este de facut???/