Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎13-07-2013
0

Huawei 3765 eroare conectare la retea

Buna ziua.

Detin un modem Vodafone Huawei K3765. In urma cu aproximativ o spatamana am observat ca nu ma mai pot conecta la Internet prin intermediul sau.

In urma unei sesiuni de depanare am ajuns la concluzia ca nu se mai poate conecta la reteaua operatorului (Vodafone). Ma exact in urma executarii comenzii AT+CREG? am urmatorul output:

AT+CREG?

+CREG: 2,3

OK

Descrierea comenzii:

+CREG - Network Registration Report

+CREG: <mode>,<stat>[,<Lac>,<Ci>]

<mode>
0 - disable network registration unsolicited result code (factory default)
1 - enable network registration unsolicited result code
2 - enable network registration unsolicited result code with network Cell identification data

<stat>
0 - not registered, ME is not currently searching a new operator to register to
1 - registered, home network
2 - not registered, but ME is currently searching a new operator to register to
3 - registration denied
4 - unknown
5 - registered, roaming

Are cineva vre-o idee ce ar putea cauza aceasta eroare sau ce as putea sa incerc mai departe?

Multumsc anticipat pentru orice sugestie.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Huawei 3765 eroare conectare la retea

Salut!

Si eu detin un modem Huawei k3765.L-am cumparat in 2010,iar prin 2013 a inceput sa se comporte similar.Daca tot ai inctrebat,"[...] cce as putea sa incerc mai departe?",iti recomand sa faci achizitia unui modem din categoria celor recente:

1 ori un modem USB cu Quick Start;

2 ori un modem wi-fi(Vodafone R209-Z).

Daca locatia are acoperire 4G,poti alege un altul din promotia curenta de modemuri

Eu asa am facut.Am cumparat cam din toate.Experienta in utilizare este net superioara uneia oferita de K3765.Deh,toate au fost bune la timpul lor. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone