Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Huawei R205

Era bine sa se practice.Tot schimb SIM-urile intre dispozitive,iar cand am nevoie sa identific numarul unui SIM,trebuie sa trimit SMS .  Emoticon fericit

Vodafone
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012

Scrie si tu cu pixul pe spate. Eu asa fac

Membru VIP
0

Si eu care am zis ca m-am gandit la toate.  Emoticon foarte fericit Emoticon fericit)

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 1.125
Înregistrat: ‎29-10-2012

Salutare tuturor!

Am notat feedback-ul vostru. Va multumim pentru timpul acordat acestuia.

Ramaneti alaturi de noi pentru a afla noutatile!

Multumesc,
Roxana

Membru VIP

Multumim si noi! Emoticon fericit

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

@manescu a scris:

Am renuntat la stick in favoarea modemului de pe LG P500.Am pus cartela de net intr-un LG P500 si cu functia de wifi hotspot am net pe pc.Semnal mai bun decat inainte.

Salutare!

"Tethering-ul este o optiune buna insa doar pentru perioade limitate (cateva minute), daca lasam optiunea activa prea mult timp telefonul se va incalzi foarte tare si bateria se va consuma extrem de rapid. In afara de asta viteza pe mai multe dispozitive va fi foarte mica datorita capacitatii de rutare mica a unui smartphone. Pur si simplu hardware-ul unui smartphone nu este facut pentru asa ceva."   link.

Confirm cele scrise mai sus.

Ionut

Vodafone
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Personal, consider ca orice telefon cu hardware mai bun sau egal cu cele de pe Samsung Galaxy S1/iPhone 4 si spun asta prin prisma experientei cu aceste dispozitive, dar si altele, nu are probleme prin utilizarea lui ca si modem, fie prin USB, fie prin Wifi. In urma folosirii telefoanelor ca si modem prin tethering autonomiile acestora sunt similare ca atunci cand le-am achizitionat.

E normal sa se incalzeasca, asa se intampla si cu modemurile, dar nu ar fi probleme.

Grija la trafic!

Tudor.

Vodafone
Membru VIP

[ Editat ]

Salutare!

Tot ce este posibil.Din cate am observat eu,baietii aceia folosesc ,pentru teste,telefoane ceva mai vechi.Eu am folosit pentru tethering un model SG GT5670.De aceea am subscris.

E bine de stiut ca modele mai noi fac diferenta,iar experienta sta ca si garantie.  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Salutare! 

In seara asta pe la orele 18:00 am instalat aplicatia VMC pe un XP la un cunoscut.Pentru inceput am folosit modemul K3765.Ridicat la 3 metri in exterior,abia aveam doua liniute de semnal.Nu am reusit sa duc un test de viteza la final,caci se intrerupea conexiunea.

Am pus SIM-ul(*******748) de date intr-un Vodafone R205,pe care l-am ridicat la aceeasi inaltime.Dupa instalare,primele teste au afisat niste rezultate mai mari de 4,5 Mbps,dar nu mai mari de 5,5 Mbps.O impresie placuta,dar care nu a durat mult.Din cauza vremii,un releu cred ca a suferit perturbatii,caci vitezele nu au mai depasit 0,7 Mbps.

Sper ca situatia sa nu dureze prea mult.Prima impresie conteaza.  Emoticon fericit

Ionut

Vodafone
Sfătuitor
Postări: 53
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Am cumparat modemul  la liber.Pot sa-i incarc bateria la masina folosind un adaptor USB auto?