Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: Huawei R210( Huawei 589)-REVIEW

Salut!

E ciudat comportamentul asta.Daca chiar iti trebuie stocarea pe microSD,poti trimite modemul in service ,pentru verificari.Ceva in softul modemului nu lucreaza corespunzator.

Vodafone
Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎31-01-2014
0

Salut Ionut,

E intr-adevar ciudat. Te rog sa-mi spui insa daca tu ai sai ai testat acest modem sau daca ai colegi care au facut acest lucru pentru ca aflat in cautarea solutiei sau macar a raspunsului la intrebarea daca are sens sa il trimit in service am gasit urmatoarele:

"SD-card sharing: Huawei FAILURE!

It is not clear from the instructions that came with the router, what the 

exact intended function of an internal SD card would be. But from looking at 

other Huawei Mifi routers, it seem to be that one should be able to "share" 

the microSD card data in such a way, that anyone connected to the router 

should be able to open the web interface to up/download files. However, this 

"feature" as it is marketed for the E589, is not available. I have tried 

pretty much everything apart from throwing it against the wall, and still no 

sign of a working SD card-reader connection in the web-interface, even though 

the SD-card is recognized in Window's Device Manager when connected via micro 

USB cable. So WTF Huawei!?..." ref: forum.xda-developers.

threadul este mai lung si e scris de un expert.

Asadar, doar la mine nu functioneaza stocarea/partajarea in mod wifi sau e o chestie generala ?

Multumesc.

Anunţ
Emoticon frustrat
Anunţ
 Screen Shot 2014-02-02 at 11.45.01.jpg

Vizitator
0

....Si, apropo, da imi trebuie toate functiile lui pentru ca tinand cont de ele l-am achizitionat. Si nu e ieftin...
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012

[ Editat ]

Nici mie nu-mi apare tabul storage.

Vizitator
0

R210 findet MicroSD Speicherkarte nicht

Habe meinen neuen mobile-LTE-Router R210 in Betrieb genommen, Netz, WLAN funktionieren, aber:

Meine 8GB MicroSD-Karte (frisch formatiert (FAT32)) wird nicht gefunden. Am PC kann ich ohne Probleme über USB darauf zugreifen. In der Weboberfläche erscheint ganz unten unter der Rubrik "Speicher": "undefined", und wenn ich dort draufklicke komme ich auf die Freigabeeinstellungen, in der die Warnung steht: "Keine MicroSD-Karte eingelegt". Die Karte steckt aber definitiv drin.

Wie kann das Problem gelöst werden?

sursa: forum.vodafone.de/t5/Datenkarten-UMTS-Sticks-Netbooks/R210-findet-MicroSD-Speicherkarte-nicht/td-p/3...

Deci, ... cum este ?

Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012

Nici la mine nu functioneaza. Am incercat cu un microsd de 8GB formatat FAT32. Zice ca nu are nici un microsd.

Membru VIP
0

[ Editat ]

Pana la urma,pare o problema generala pe Vodafone R210.  Nu stiu daca situatia se regaseste si pe Vodafone R212.

Oricum,multumesc lui iradu2004,pentru implicare.  Emoticon fericit

Vodafone
Vizitator
0

Ok. Acum ca am stabilit ca e o problema generala pe R210 si Huawei 589 ce e de facut. Am prelungit un abonament 2 ani si am platit aproape 500 lei (fara a mai pune punctele de fidelitate consumate) pentru acest device care nu corespunde specificatiilor online si scrise. Cele online probabil se vor modifica pentru a nu mai crea confuzie dar cele scrise poarta apostila Vodafone. Ce spune echipa Vodafone ? Ce spune partenerul Huawei ?... In lipsa unui raspuns probabil voi denunta unilateral contractul (este un contract incheiat la distanta protejat de legislatia aplicabila) si voi restitui modemul.

Membru VIP
0

[ Editat ]

Mai aveam, cel putin, o persoana pe care sa o rog sa verifice,insa fiind duminica si avand feedback-ul lui Radu,am considerat ca nu mai este necesar.

Restul, ramane la latitudinea ta.Poate un update de firmware remediaza problema.Pagina dedicata ,pentru gestionare upgrade-uri firmware, nu include unul pentru Vodafone R210.

Vodafone
Vizitator

Acum daca tot am studiat problema trebuie sa spun celor care l-au cumparat sau intentioneaza ca problema a fost semnalata la Vodafone Germania din ianuarie 2013 , iar la Huawei cam de prin aprilie-iunie 2013. De atunci a aparut un singur firmware patch Version 4.4.35, care insa rezolva alte probleme nicidecum aceasta.

Deci intr-un an de zile problema, cunoscuta, nu a fost rezolvata. Acest lucru pentru mine e de rau augur. Cat despre update, la mine a dat eroare si nu am reusit sal instalez. Eu zic totusi sa se solicite si pozitia oficiala a departamentului tehnic Vodafone Romania, in caz ca nu urmaresc acest forum.

Rog sa fim tinuti la curent.

Sa auzim de bine.