Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎31-05-2012
0

Re: Huawei K4605

Vezi ca tot portocala e mai buna!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

@RobertW a scris:

Vezi ca tot portocala e mai buna!

Salut RobertW!

Daca vrei sa apreciezi in termeni de comparatie,ai dreptate. Emoticon fericit

Am abonament de date la ambii.Eu percep in termeni de continuitate ,si recunoscator ambilor furnizori pentru serviciile oferite

Astept cu nerabdare sa se implementeze de catre Vodafone,reteaua  4G,cand rosia va fi "mai buna" decat portocala,asa cum pana acum rosia a fost "mai buna",si cu toate astea tot nu am aruncat portocala.

" In rabdare exista biruintza"

Ionut

Vodafone
Membru VIP

Selection_142.png

Selection_143.png

In apropiere de Rosiori de Vede,portocala sigur nu are un gust placut.Au trecut cativa km buni ,pana am dat de un semnal mai bun.Si asta in camp deschis.

De aceea comparatia se face punctual(intr-un anumit sens).

Ionut

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Modemul este compatibil cu Sharing Dock,potrivit informatiei de aici.

Selection_163.png

Ionut

Vodafone
Membru VIP

Ghid interactiv de utilizare Huawei k4605

Vodafone
Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎01-11-2012
0

Fratilor, am nevoie de mare ajutor.. De ceva vreme am schimbat modemul, si am trecut de la 3520 la 4605.  Netul merge super bine, insa pentru la munca folosesc o combinatie de VPN si proxy local.

Dupa conectarea modemului, (net functional), trebuie sa ma loghez cu Cisco VPN Client vers. 5.0.07.0440.  Se logheaza ok, insa nu pot da ping in ip-uri gen 10.253.50.5, 6,9, etc... cele la care ar trebui sa am acces odata conectat la VPN.

Mai foloseste cineva combinatia asta ?  Am incercat sa fac conexiunea noua Dial-Up, ca aici:

https://www.vodafone.ro/business/asistenta/te-putem-ajuta/internet-si-email/internet-pe-laptop-sau-p...

Acelasi lucru.... 

Cand foloseam modemul K3520 nu aveam nici o problema .

Multumesc !

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Buna GabrielMoise

Din informatiile postate ai parcurs pasii necesari pentru functionare. Verifica, te rog, daca exista update pentru Cisco AnyConnect deoarece este posibil sa functioneze cu o versiune mai noua. 

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
0

Am descarcat  un packet complet de la Cisco AnyConnect de 221 MB, dar din multitudinea de aplicatii de acolo, in afara de cele pentru Linux si MacOSx, nu am stiut ce sa instalez.  Daca vreun coleg de la Level 2 sau un coleg de la NOC are un link sau kit-ul aplicatiei care trebuie instalata , ar fi perfect.  Cred ca la configurare ma descurc ...

Multumesc...

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut GabrielMoise!

Colegii din 2nd Level mi-au transmis ca poti incerca dezinstalarea Cisco VPN, instalarea executabilul din fisierul atasat, restartarea calculatorului si apoi reinstalarea Cisco VPN. Te astept cu un update.

Multumesc,

Tudor.

PS: ti-as fi dat link pentru fisierul de mai sus de pe un site oficial insa nu l-am regasit, eu primindu-l atasat printr-un mail de la colegi.

Vodafone
Vizitator
0

[ Editat ]

@Tudor

Imi cer scuze ca n-am avut timp sa verific pana astazi.

Am instalat ce mi-ai dat-o insa tot nu functioneaza. Cisco VPN se conecteaza insa nu trece traficul prin tunel.

Am lansat aplicatia , am dat restart si am reinstalat Cisco VPN Client. Nu functioneaza. Alte idei, ce sa mai incerc ? E ceva ce n-am facut bine ?  Dupa ce aplicatia termina ce are de facut ma pune sa dau restart si sa instalez ceva.... 

Dupa restart ce trebuie facut mai exact ?

Toate cele bune !