Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Re: K5006-Z 4G

In legatura cu Samsungul detinut de tine,se pot achizitiona mufe adaptoare.

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Ce înseamnă „mufe adaptoare”? Cumva conectori pentru antenă externă?

Unde se găsesc? Pune te rog un link al unui vânzător on-line.   

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Salut, sarighiol!

Mufele sunt dedicate unei antene 2G/3G, respectiv unei antene 4G, conform documentatiei de aici. Ti-am ilustrat in poza de mai jos:

original.jpg

Multumesc,
Adrian
Membru VIP

[ Editat ]

@sarighiol a scris:

Ce înseamnă „mufe adaptoare”? Cumva conectori pentru antenă externă?

Unde se găsesc? Pune te rog un link al unui vânzător on-line.   

Da.UIte aici!

Modemul k5006-z are conectori de tip TS-9.Oricum,pe site-ul recomandat,poti configura dupa preferinte conbinatiile tipurilor de conectori.

Vodafone
Membru cu acte în regulă
Postări: 325
Înregistrat: ‎09-02-2012
0

Adrian_N, mulțumesc pentru explicații! În manualul de utilizare al modemului nu găsesc unde scrie despre mufe... dar poate nu înțeleg eu. Oricum cel mai fain este faptul că ai desenat pe poză, ai fost foarte inspirat, ca să înțelegi nu e nevoie să știi engleză.

Ionuţ, eu am înțeles că scrii despre conectori de antenă pentru telefoane Samsung și că vorbești despre un site din România sau eventual din UE.

Ce tip de conectori prezentați pe acel site sunt cei care se potrivesc la telefoanele Samsung la modelele noi? Habar nu am cum se numesc. TS-9 și CRC-9 știu ce sunt, dar la cei pentru telefoane Samsung nu știu care este acest cod.

În București, coletele primite din afara UE sunt aduse acasă la destinatari. În toate județele există un singur oficiu poștal de la care destinatarii trebuie să ridice coletele. Deci dezavantaj pentru cei din localitățile rurale. Diferența imensă este că în unele județe programul de predare a coletelor internaționale non-UE către destinatari este zilnic, iar în altele ca de exemplu Tulcea și Brăila este doar 4 ore pe săptămână. Când am comandat repetor 3G din China, am stat 4 ore la coadă la O.P. din Brăila și era cât pe ce să fi stat degeaba fiindcă vameșul care vine la oficiul poștal a stat doar două ore peste acest program de 4 ore. Așa că nu-mi va mai trebui vreodată comandă din afara UE.

De aceea ziceam despre site din RO sau din UE.

Oricum mulțumim chiar și pentru acest link!

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎15-04-2015
0

Salut Adrian!

Exista vreo varianta oficiala prin care pot decoda acest modem? Acolo unde il voi folosi semnalul Vodafone este doar 2G, foarte slab. Modemul il am de la un prieten care si-a inchis abonamentul inainte de a pleca din tara. Multumesc anticipat
Membru VIP
0

Salut!

Modemul va fi decodat de Vodafone.Te costa:

*52 euro,TVA inclus,daca abonamentul cu care a fost achiziționat modemul nu a ieșit din perioada contractuala obligatorie;

*10 euro,TVA inclus,daca abonamentul cu care a fost achiziționat abonamentul a ieșit din perioada contractuala obligatorie;

*gratuit,daca dispozitivul a fost cumpărat fara serviciu,la liber.

Cum prietenul și-a închis abonamentul,înseamnă ca te încadrezi la costul de 10 euro.

Mergi cu modemul intr-un magazin Vodafone.Trebuie sa ai factura de achiziție si certificatul de garanție de la titular.

Vodafone
Vizitator
0

Salut

Din pacate nu am nici o factura sau alt act, mi l-a dat pur si simplu.....

Deci 52 euro?

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, mircea1975!

Pentru a primi informatiile necesare cu privire la situatia intampinata, te rog sa accesezi site-ul Vodafone si sa selectezi optiunea de a intra in legatura cu un operator, prin serviciul Chat online.

Chat online.JPG

Multumesc,
Adrian
Vizitator
0

Multumesc, asa fac!