Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0
Soluţie acceptată

Modemuri internet:sunt si nu sunt.

[ Editat ]

De vreo cateva luni este deprimanta accesarea sectiunii dedicata modemurilor ,de pe site-ul vodafone.ro.

Eu nu ințeleg de ce nu au fost expuse si in eshop,pentru achizitie,ultimele intrate: Vodafone K4201-Z si Vodafone R212.Cel putin,dau un plus de culoare,

La ora actuala,din cele 4 ce figureaza pe site,doar Vodafone R206 este disponibil.Restul,"nu e disponibil in stoc"

Aceeasi experiența si prin magazinele Vodafone,unde,daca intrebi de o lista de modemuri ti se da cel mai banal modem existent,cu expresia de vadita ignoranța:"Doar astea merg la noi."

O experiența diferita,in sensul bun al cuvantului ,este oferita de eshop-ul celor de la Orange.Au 6 versiuni de  dispozitive(au fost si mai multe) ,toate pe stoc,din care poti alege dupa plac.

Vodafone
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Modemuri internet:sunt si nu sunt.

Multumim pentru feedback, Ionuţ! L-am trimis mai departe catre colegii ce gestioneaza produsele din magazinul online, atat pentru dispozitivele de date la liber/cu abonament cat si pentru cele cu pachet de cartela internet.

Daca voi avea noutati, revin si aici.
Tudor

Vodafone
Membru VIP
0

Ok,Tudor! Vedem.  Emoticon fericit

Vodafone
Începător
Postări: 17
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

tocmai sint proaspatul proprietar? al unui modem k4201-z pina aici toate bune !amu ne distram:dupa oarece lupte reusesc sa ma conectez cu  laptopul la minunea de net de la vodafone (cel mai bun si tare net)doar gsm la uluitoarea viteza de  aproape 5 mb/s.stau asa cam pe la vreo 200 m de antena ,oare fiind in casa si asa aproape nu merge asa cum am fost informat cu 21 mb/s?dupa terminarea celor 2 g oare ce viteza voi avea?sau intr-un loc cu semnal mai slab?MULTUMESC din inima vodafone iubit!!!!!!!!!!!!

Membru VIP

[ Editat ]

@ionvoila a scris:

tocmai sint proaspatul proprietar? al unui modem k4201-z pina aici toate bune !amu ne distram:dupa oarece lupte reusesc sa ma conectez cu  laptopul la minunea de net de la vodafone (cel mai bun si tare net)doar gsm la uluitoarea viteza de  aproape 5 mb/s.stau asa cam pe la vreo 200 m de antena ,oare fiind in casa si asa aproape nu merge asa cum am fost informat cu 21 mb/s?dupa terminarea celor 2 g oare ce viteza voi avea?sau intr-un loc cu semnal mai slab?MULTUMESC din inima vodafone iubit!!!!!!!!!!!!

Salutare!

Modemul permite viteze de transfer de pana la 21.6 Mbps.  Cum atingi viteze de 5 Mbps(cred ca asta inseamna 5mb/s),asta inseamna trafic HSPA.

Pe GSM,la Vodafone,vitezele nu depasesc 56 kbps

Acoperirea este mai mult ca sigur de 7.2 Mbps.,de aceea nu atingi vitezele permise de modem.

Imi dau seama ca ai abonamentul Internet Nelimitat Standard ce ofera 2 GB trafic inclus ,dupa epuizarea caruia navigarea facandu-se cu 128 kbps pe download,respectiv,64 kbps pe upload.

Vodafone
Membru VIP
0

In sfarșit,au introdus inca doua produse in eshop:Vodafone R212 si Vodafone K4201.

Vodafone
Membru VIP
0

Vreau sa pot spune:"In sfarsit!Au introdus in eshop noile modemuri din oferta Vodafone."  Emoticon foarte fericit  .K4201-Z,K5006-Z si K4605 ocupa spatiul inutil.Daca s-ar putea face ceva,in sensul acesta,voi ramane recunoscator. Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Membru VIP
0

In eshop,modemurile lipsesc cu desavarsire.Trebuie facut ceva in acest sens. Emoticon fericit

Vodafone
Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut, Ionuţ!

Am redirectionat feedback-ul tau catre departamentul implicat, pentru a fi afisate toate terminalele de internet comercializate de Vodafone Romania.

Multumesc,
Adrian
Membru VIP
0

Multumesc,Adrian!

Vodafone