Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Colaborator debutant
Postări: 45
Înregistrat: ‎09-07-2012
0
Soluţie acceptată

Probleme modem ZTE k4607-z

Salutare ,  

Am si eu o problema cu modemul ZTE k4607-z de la Vodafone . Mai exact am reinstalat Windows-ul pe un laptop Acer , iar cand incerc sa instalez vodafone mobile broadband  imi da  o eroare in care spune  nu am drepturi de administrator. Mentionez ca folosesc Windows xp sp 3 si am incercat si cu optiunea "Run as" alegand administrator , cum pot oare rezolva ?

Multumesc!

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Probleme modem ZTE k4607-z

Salut!

Copiază kit-ul VMB pe desktop,apoi instaleaza-l cu Run as...

Vodafone
Colaborator debutant
0

Salut si multumesc de raspuns . dar deja am facut asta si aceeasi poveste , nu merge ......

Membru VIP
0

Incearca ultima versiune de VMB,10.3.405,de pe http://oriunde.net.

Il dețin,dar il utilizez pe Linux,Windows 7 si 8.

Vodafone
Colaborator debutant
0

salut ,  pana la urma rezolvarea a fost simpla , se pare ca ei neaparat nevoie de cel putin windows xp SP3 ca sa poti instala .

Membru VIP

Am instalat seara trecuta pe o masina cu XP SP3,avand 3 GHz procesorul si 1 GB RAM,driverele pentru K4607-Z.Mai repede se misca Ace 4-ul meu,decat rasnita aia.

Pentru o buna experienta in utilizare,odata cu upgrade-ul noilor dispozitive de conectare la reteaua de date a operatorului,trebuie facut upgrade la PC si OS.

Vodafone
Highlighted
Membru VIP

[ Editat ]

Mi-a venit o rasnita de PC peste care am pus un XP SP2.Versiuni de Windows mai recente nu merg instalate.

Cand sa instalez si kit-ul  de pe Vodafone K4607-Z,nu am reusit.Evident,din cauza ca sistemul de operare e versiunea cu SP2.Cum nu am avut versiunea cu SP3,am recurs la un truc:

Cum putem transforma XP SP2 în XP SP3 cu ajutorul regiştrilor de sistem

• deschideţi Registry Editor (deschideţi Run, din Start Menu (din bara de jos) tastaţi regedit şi daţi Enter) si navigaţi către key-ul: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM dupaceea vă duce-ţi în CurrentControlSet daţi click pe Control intraţ în folder-ul Windows
  • în panoul din dreapta daţi click dreapta pe intrarea (DWORD) CSDVersion si selectaţi Modify din meniul afişat
  • apoi editaţi valoarea hexazecimală (hexadecimal) – şi nu cea zecimală (!) –  a intrarii din 200 trce-ţi  300 şi daţi click pe OK
  • dupaceea închideţi Registry Editor şi da-ţi un Restart pc-ului din Start Menu (din bara de jos) Shut Down şi dupaceea Restart.

registru

Treaba rezolvata,client multumit,navigare fluida. Emoticon fericit)

Vodafone