Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

Re: Specificatii tehnice Modem K4510

prietene nu e rau ce zici!!!! am postat un link de viteza!!! uita-te la el!!!

Începător
Postări: 15
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Salut. Din pacate da, in functie de incarcarea pe antena intr-o zona anume, exista posibilitatea sa intalnesti si viteze mai mici decat cea postata. UIte, o postare din noiembrie. O sa mai pun si altele dupa 2 februarie.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut pavelenecasota,

Te rog sa imi dai printr-un mesaj privat un numar de contact si numarul de internet.

Vom completa un tichet, in urma unor verificari, catre departamentul de RadioFrecvente si se vor face mai multe investigatii.

Un termen de rezolvare pentru astfel de solicitari este de 5 zile lucratoare.

Multumesc, 

Tudor.

Vodafone
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

[ Editat ]

Cat priveste achizitionarea unei antene,costul este un pic cam mare vis-a-vis de o alta posibilitate de care eu ma folosesc de cand am internet:cablu prelungire USB 5m cu repetor.Costa in jurul sumei de 25 RON si se gaseste pe net.

Cand aveam conectat modemul direct la mufa USB,semnalul era foarte slab,cu o posibilitate de download ce cu greu trecea de 40 KO(320 kbps),dar si cu dese deconectari de la retea.Prin folosirea acestui prelungitor USB(modemul l-am ridicat la o inaltime de 3 m) beneficiez de un semnal mai bun si implicit si de o viteza de download/upload semnificativ mai mare.

Din 7,2 mbps cat este maxim permis de modem, 5.96 mbps este o viteza de download constanta.Si rareori mi se intampla sa se blocheze conexiunea

Vodafone
Începător
0

Totusi am observat ca uneori crapa conexiunea fara niciun motiv. Nu e vorba de semnal sau viteza. Pur si simplu traficul devine 0 brusc chiar si in timpul unui download. Doar pe modemul k4510 se intampla. Nu vad insa niciun firmware mai nou pe www.oriunde.net    Emoticon trist

Începător

Salut! uite un test facut azi , asa cum am promis. http://www.speedtest.net/result/1746201157.png

Sfătuitor
Postări: 35
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

@123fugaDUPAei a scris:

Specificatiile ca specificatiile Emoticon frustrat , stie cineva de unde se poate achizitiona o antena pentru el?

Salutare,

Sugestia noastra este sa incerci o antena de la Romkatel. Mai multe informatii gasesti pe site -ul lor.

Succes,

Ovidiu

Începător

Inca un test realizat in oras fara antena externa.

http://www.speedtest.net/result/1747976431.png

Membru cu acte în regulă
Postări: 276
Înregistrat: ‎01-02-2012
0

Astept si eu un 4510. Am comandat un HotSpot R201 dar nu m-a ajutat cu nimic.Am rugat Vodafone sa mi-l schimbe cu 4510. Acum ma chinui cu 3765,sper insa ca 4510 sa fie mai bun,mai ales ca are si mufa ptr antena. Am si eu un test de "viteza" la un abonament de 20 de euro pe luna Emoticon fericit  (fara antena)

test Vodafone

Începător
0

incearca sa-l setezi sa mearga doar pe 3 G din aplicatie. Viteza ta e de GPRS sau ai depasit limita de trafic. Bafta