Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎09-03-2012
Soluţie acceptată

Vodafone Mobile Wi-Fi R205

Buna. Detin un astfel de hotspot wi-fi de trei zile si sant foarte multumit de el, personal il folosesc pe doua calculatoare, pe unul conectat cu cablul usb, iar pe celalalt am un adaptor wireless usb. Se misca foarte bine si este automat recunoscut de Windows8, totodata este usor de configurat din aplicatia Vodafone Mobile Wi-Fi sau accesand direct din browser 192.168.0.1, pagina modemului. Pe langa calculatoare mai am posibilitatea de a ma conecta la internet prin intermediul modemului si cu telefon sau tableta intrucat suporta pana la cinci dispozitive wireless conectate simultan. Singura problema la conectare a fost din cauza retelei lan pe care o am intre cele doua calculatoare, dar s-a rezolvat dupa ce am schimbat ip-urile placilor de retea fiindca si modemul foloseste aceasi clasa de ip pe care le aveam si eu si aparea un conflict. 

test de viteza pe desktop

test de viteza pe telefon

2013-02-13_17-55-49.jpg

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Vodafone Mobile Wi-Fi R205

[ Editat ]

Salutare!

Vad ca ai tinut cont de recomandarea de aici,iar asteptarile ti-au fost implinite.Vitezele sunt bune.

Sa-l utilizezi cu placere pe mai departe,si te mai asteptam cu impresii,pe forum. Emoticon fericit

Daca ar fi dupa mine,doar modelul acesta l-as pastra in eshop(la categoria 3G+).

Ionut

Vodafone
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎09-03-2012

Salut.

Intradevar a meritat sa fac schimbarea, sant super multumit de el.

Iti multumesc tie pentru recomandare si urare si celor de la relatii clienti vodafone pentru intelegere si buna colaborare. 

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Cu placere!  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone