Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Vodafone R212- ZTE MF93E 4G LTE Pocket WiFi Router

[ Editat ]

Am montat un card microSD  in Vodafone R212.

Pentru cei interesati de stocarea/partajarea prin wi-fi,nu sunt probleme in aceasta directie.Creare foldere,decarcare/incarcare sunt o experienta placuta.   Emoticon fericit

Partajarea a fost efectuata intr-o retea wi-fi cu laptop,PC si tableta.

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Pentru cei interesati de utilizarea modemului Vodafone R212 cu SIM de la alt operator,ii asigur ca modemul este liber de retea.Vodafone il comercializeaza decodat.

Am testat SIM de date de la Orange.

Vodafone
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Buna, am cumparat si eu acest modem. Problema este ca nu prea funcioneaza corect. mai mult ma chinui si imi manc nervii. 3 minute functioneaza normal.... 5 minute nu am acces la internet ”Limited”. Mai are cineva problema asta? Exista vreo solutie? 

Membru VIP

[ Editat ]

Salutare,

Dispozitivul vine cu o versiune mai veche de firmware.

Descarca ultima versiune,4.3  http://www.oriunde.net/fwup.html

Upgrade-ul este foarte simplu de efectuat.

Vodafone
Începător
0

Multumesc de raspuns, dar din pacate nu pot face actualizarea. Poate imi poti descrie pe scurt cum ai facut tu. Eu primesc o eroare la deschiderea aplicatiei.

Membru VIP
0

[ Editat ]

Am deschis Windows 8,am conectat modemul cu cablul USB la PC si am dat double-click la executabil

Am facut screen-uri la procedura,dar nu mai stiu prin care HDD este.

Insa,aici, am postat procedura de upgrade firmware la Vodafone r205. La nivel de interfata cu utilizatorul,situatia este similara.

Descarca-l pe acesta.

Vodafone
Începător
0

Da, am crezut ca trebuie sa fac si altceva. Din pacate imi da o eroare la executabil: runtime error si nu stiu cum sa o rezolv. In schimb update-ul la versiunea 3.5 a mers. Sper sa functioneze macar asa pana ajung sa incerc pe alt PC sau gasesc o alta solutie. Multumesc frumos de ajutor.

Membru VIP
0

Cu placere! Emoticon fericit

Modemul  abandoneaza conexiunea de date,ori din start,desi este setat pe conectare automata,nu se conecteaza la retea.

Trebuie sa intri la Broadband mobil>>Conexiune>>de acolo Salvare. Emoticon fericit

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Astazi s-a lansat o noua versiune de firmware, pentru modemul wifi Vodafone R212.

Se poate descarca de aici. versiunea 4.5.

Vodafone
Membru VIP
0

[ Editat ]

Salutare!

O noutate ,legat de acest dispozitiv este conectivitatea,prin cablul USB pe Linux(Ubuntu).Eu utilizez versiunea Ubuntu 14.04.

Daca pe Windows este necesara rularea softului ce instaleaza driverele dispozitivului in vederea recunoasterii de catre OS, Ubuntu 14.04 vine cu ele incluse.Astfel ca,utilizatorii de Linux trebuie doar sa monteze modemul wi-fi in nterfata USB a laptopului/PC-ului,acesta stabilind imediat o conexiune de tip Wired...dupa cum se vede screen-ul de mai jos.

Vodafone