Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0

Re: Vodafone R215-Huawei E5372

Multumesc Ana-M, nu stiu cat de veridice sunt informatiile de acolo. La multe scrie doar "not known".

E jalnic ca Vodafone nu e in stare sa publice specificatiile pentru un dispozitiv pe care il vinde.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut, iradu2004!

Modemul este compatibil LTE 2600 in banda 7, adica FD-LTE si nu si in banda 38 TD-LTE, utilizata de Digi.Mobil. Stiu ca acum te redirectionez catre un site nonVodafone, insa aici am gasit o lista cu hotspoturile si modemurile compatibile. Cea mai buna solutie cred ca ramane insa un telefon Android de la Allview cu suport pentru aceasta retea si activata din meniul telefonului functia de hotspot.

Tudor

Vodafone
Highlighted
Consultant
Postări: 95
Înregistrat: ‎10-06-2012
0

Mersi Tudor,

Culmea e ca primul in lista e chiar Huawei E5372. Sa inteleg ca varianta Vodafone R215 e un Huawei E3572 care a 

fost modificat sa nu mai suporte banda 38.

PS: Forumul asta a fost facut praf. Mai nou, nu mai poti raspunde de pe mobil cu Android cu niciun browser. 

Daca esti pe varianta mobila a forumului nu iti apare butonul "Raspuns" ci doar butonul "Login" chiar daca esti deja 

autentificat. Daca alegi versiunea completa a siteulul apare butonul "Raspuns" , dar cand apesi pe el te duce in balarii, in contul myvodafone varianta de mobil, astfel ca nu poti raspunde nici asa.

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut, iradu2004!

Intr-adevar, modemul Vodafone R215 este o versiune diferita, facuta pentru Grupul Vodafone, ce nu suporta acea banda. Il vei putea folosi doar in 3G-HSPA+

Multumesc si pentru feedback-ul legat de forum, il voi trimite colegilor mei.
Tudor

Vodafone