Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 29
Înregistrat: ‎04-02-2012
0
Soluţie acceptată

informatii modem

Salut! 

Am modemul k3765,de 7 zile de cand am instalat Windows 8, modemul mai mult sta pe  GPRS  , nu apare nici o erroare nimic..doar ca in loc sa gaseasca semnal 3G sau 3G+  e doar 2g sau GPRS.

Exista anumite setari pentru W8 ?  

Si am si o intrebare ..cand pot sa achizitionez prin prelungire de abonament  un nou modem .. din cate stiam eu dupa un an de zile  pot sa prelungesc abonamentul prin achizitionare ..

Nr abonat : 0728861305

Ionut G
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: informatii modem

[ Editat ]

Salut!

Nu sunt necesare setari suplimentare pentru windows 8,Doar cele consacrate pentru stabilirea conexiunii(pentru abonament si pentru cartela) si valabile pentru orice sistem de operare.

Vezi sa nu ai din aplicatie selectata reteaua GPRS.

Am atasat un screen ilustrativ.

Un nou modem vei putea achizitiona la prelungire contract cel mai devrem cu 90 de zile inainte de finalizarea acestuia.

Ionut

Vodafone
Începător
0

Buna, am incercat sa fac ce ai spus tu , dar nu ma lasa sa aleg retaua din "bearer "

Ionut G
Membru VIP

[ Editat ]

Ti-am lasat mesaj privat.

Daca este conectat la retea cu aplicatia,acesta este un motiv pentru care nu este accesibil meniul bearer.

Verifica sa nu fi conectat si incearca din nou.

Ionut

Vodafone
Începător

ok acum e ok .. mersi
Ionut G
Membru VIP

Cu placere!  :smileyhappy:

Reteaua 3G Vodafone este disponibila in Romania in banda de 900 MHz si 2100 MHz.Daca un modem este compatibil 3G in banda 2100 MHz si este folosit  in zona cu acoperire de 900 MHz,este un alt motiv pentru care meniul bearer nu este accesibil(enabled).

Vodafone
Începător
0

@Ionut, chiar cum pot sa aflu daca  modemul  e de o anumi...

@Ionut, chiar cum pot sa aflu daca  modemul  e de o anumita frecventa? si ce frecventa este in Constanta ( oras ) 900sau 2100

Ionut G
Membru VIP

Re: @Ionut, chiar cum pot sa aflu daca modemul e de o anumi...

[ Editat ]

Salut!

Pe spatele cutiei cu care ai achizitionat  modemul sunt detalii despre compatibilitatea pe anumite tehnologii(2G,3G,4G) intr-o anumita banda de frecventa.

Google este o solutie de informare.

De exemplu modemul K3765 este compatibil 3G in banda 900 MHz si 2100 MHz.

In mediul urban sunt folosite statii cu frecventa de 2100 MHz.asa ca in Constanta acoperirea de date este realizata de o astfel de statie.

Ionut

Vodafone