Modemuri internet

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎07-04-2012
0

internet in afara tarii?

Buna ziua.

Ma aflu in Iraq.As vrea sa stiu daca pot folosi un modem vodafone pentru internet pe reteaua asiacell?

Serviciul acesta de telefonie ofera,de asemeni,modem,conexiune la internet,insa nu e de folosit.Stiu,am discutat cu niste doamne foarte amabile pe acest forum,despre colaborarea dintre aceste doua servicii,vodafone si asiacell,ce nu stiu e daca pot folosi un modem achizitionat din tara,aici,pe teritoriul acestei tari.

Va multumesc pentru raspunsuri,daca vor exista.

Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

Re: internet in afara tarii?

[ Editat ]

Te poţi conecta la internet în toate reţelele din străinătate cu care Vodafone Romania are încheiat acord de roaming pentru transfer de date.

Trebuie consultata lista partenerilor Vodafone şi costurile serviciului de date în roaming.

Cred ca ar trebui sa intri aici sa poti afla mai multe legat de intrebarea ta!

O zi buna!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut MIon.

In tabelul de mai jos gasesti detalii despre toate costurile.

Captura049.jpg

Pentru ca nu sunt specificate tarifele de date in roaming inseamna ca acestea nu functioneaza pe niciunul din cei doi operatori Asiacell respectiv Zain.

Ofertele pentru zona 1 si zona 2 pot fi gasite aici pentru abonamentele de date si aici pentru optiunile de internet pe mobil sau pachete smartphone.

Am facut mai multe cercetari si am aflat ca din cei doi operatori, Asiacell ofera un pachet de internet prepaid in conditiile in care achizitionezi un modem USB. Detalii pot fi gasite aici http://www.asiacell.com/pages.php?lang=&pid=82

Tariff:
We offer this USB Modem + SIM Card + IQD 15,000 credit + 75% discount on GPRS usage IQD 300/MB with this package for only IQD 33,000.

Cei 33,000 IQD ar insemna circa 22 de euro, iar traficul de date costa 0.2 euro/MB.

Zi frumoasa,

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎07-04-2012

Buna ziua!

Multumesc amundorora!

Despre oferta celor de la asiacell stiam si eu.O sa cumpar un pachet,experimental,daca se potriveste cerintelor mele,contiui,daca nu,raman la ce am in acest moment.Multumesc inca o data.