MyVodafone

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru de bază
Postări: 195
Înregistrat: ‎31-03-2012
0
Soluţie acceptată

Apk My vodafone versiunea 3.1.6

[ Editat ]
Anunţ

Am un smartphone Evolio M6 cu sistem operare Android 6.0 . iar team-ul Vodafone a reusit performanta  de a ma face sa NU MAI POT FOLOSI aceasta aplicatie de care devenisem dependent.
- până alaltăieri, foloseam versiunea 3.0.5 care mergea foarte bine
- Dupa ce m-ati fortat sa trec la vers. 3.1.6 ,se intâmplă urmatoarele :

- nu pot descarca v. 3.1.6 pe magazin Play, apare "dispozitiv incompatibil "
      - nu pot folosi nici versiunea anterioara 3.0.5 ,pentru ca sunt directionat automat pe pagina de descarcare a ultimei versiuni de pe mag. Play. Si, uite-asa, am rămas cu ochii in soare..
Am reclamat la ASISTENTA problema, n-am primit nici un raspuns ..

Once upon a time myVodafone

VODAFONE SEMPER FIDELIS !
Moderator
Postări: 432
Înregistrat: ‎26-04-2017
0

Re: Apk My vodafone versiunea 3.1.6

Buna,

Poti te rog sa incerci sa descarci aplicatia accesand acest link: http://apk-dl.com/myvodafone-romania? Primesti aceeasi eroare?

Madalina
Membru de bază
0

Bună Madalina

Link-ul indicat de tine se deschide dar la descarcare apare cod404 page not found (am incercat cu două device-uri acest link) ,,deci link nefunctional. 

Cateva observatii
Apk my Vodafone v3. 1.6 (ultima versiune) a generat foarte multe comentarii negative pe mag. Play deoarece :
- nu toate dispozitivele o pot descărca, desi pe site, e garantată folosirea pe vers. Android mai mari de 4.4 .(eu am 6.0 ,spre exemplu)
- nu putem folosi nici versiunea imediat anterioară 3.0.5 care functiona IREPROSABIL penttu ca ,la deschidere suntem redirectionati pe descarcare ultima versiune. 3.1.6.

Va rog, eliminati acea redirectionare ,ca sa facem noi update cănd dorim.
Spre exemplu am un Alcatel popC7, s.op. Jelly Bean care si acum, functioneaza cu antica versiune myVodafone 2.4.4 fara sa apara redirectionarea obligatorie catre update..

Moderator

Ai incercat sa o dezinstalezi si sa o reinstalezi? Intr-un browser te poti conecta, da?

Multumesc,
Madalina
Membru de bază
0

Sărut-măna

Recapitulez :

-  versiunea 3.0.5  ,care functiona ireprosabil, nu mai poate fi folosita fiindca, după deschidere, apare o fereastra de redirectionare  catre magPlay, pentru descarcare v3.1. 6(ultimul update) .

- versiunea 3.1.6 (ultimul uodate)  :  nu am nici macar buton de instalare, actualizare  in mag.Play fiindca  apare mesaj " apk incompatibilă  cu device-ul "  desi am android 6.0 din fabrică. De ce nu ma lasati sa folosesc v. 3.0.5.(penutima versiune)  csre mergea si ma redirectionati, obligatoriu spre o veriune sa ziicem incompatibilă  ..eu asta nu inteleg

Membru de bază
0

Multumesc Madalina

Acum vad ca functioneaza pe versiunea myVodafone 3.0.5.,NU MAI APARE REDIRECTIONAREA OBLIGATORIE  ! Nu stiu ce ati facut, DAR FUNCTIONEAZĂ EXCELENT   !  S--a rezolvat, felicitsri si multumesc

Moderator

Ma bucur ca acum totul este in regula! O zi frumoasa iti dorim! Multumim pentru ca ai revenit cu aceasta confirmare.

Madalina
Membru de bază
0

Madalina  multumesc penrtu implicare !

Din pacate, dupa o folosire  destul de intensa  de o zi  (adică  am butonat-o , am comandat online)  ,astazi, iarasi  blocheaza aplicatia v. 3.0.5  mesajul  de redirectionare "Aplicatia necesita update. Este nevoie sa actualizezi aplicatia la ultima versiune " 

-atâta timp cat ieri,toată ziua ,in urma intervenyiei voastre,  a functionat fara ca eu sa misc un deget , este clar ca e o problema la voi

Imi pare rău ..poate mai insisti

Moderator

In continuare nu regasesti niciun update daca intri in Magazin Play?

Madalina
Membru de bază
0

[ Editat ]

Bună Madalina

- Nu pot descarca ultimul update .Nu am nici măcar buton de actualizare .Apare, pe mag. Play mesajul "apk este incompatibilă cu device-ul " .Desi am s. op. Android6. 0 pot intelege asta.
- NU POT INTELEGE SI E DE NEACCEPTAT de ce nu mai pot folosi versiunea imediat anterioara 3.0.5 ,care mergea excelent O am instalata, se deschide dar apare mesajul " Aplicatia necesita update, este nevoie sa actualizezi apk. la ultima versiune " Acest mesaj blocheaza finalizarea deschiderii acestei penultime versiuni, care repet FUNCTIONA OK.
- Alaltaieri, nu stiu ce a facut asistenta tehnica, in urma sesizarii ,dar penultima versiune 3.0.5 si-a revenit, a disparut mesajul de update ,doar pentru o zi ..SCOATETI ACEST MESAJ SI TOTUL VA FI OK  !