Nokia

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-06-2013
0

Despre Nokia 301..vreau si eu niste pareri,sfaturi..etc

Desi a ajuns recent in magazinul dvs acest model...am inteles ca ar fi probleme cu display-ul....si ca toate modele care s-au vandut au fost returnate....imi puteti spune care este problema cu acest telefon? pentru ca sunt intersat de achizitionarea unui telefon nokia 301, dar sincer mi-e cam teama acum, tinand cont de problemele care am inteles ca le are...si asta am auzit din sursa singura..mai exact personal care lucreaza la dvs....astept si eu mai multe informatii referitoare la acest telefon...va multumesc!!

Nou venit
Înregistrat: ‎19-06-2013

Re: Despre Nokia 301..vreau si eu niste pareri,sfaturi..etc

Mi-am luat eu unul. Este frumusel (pentru gustul meu), fara pretentii la banii astia (3,99 euro cu portare si abonament), ecran maricel, fotogtafii super, meniu consistent si usor de utilizat. Trei mari probleme, cred :

1/. timp de convorbire max. 5 ore (la specificatii scria 20 ore) ;

2/. stand-by max 4 zile (specificatii pana la 39 zile !!!) ;

3/. daca nu-l ai langa tine, nu-l auzi cand suna, cu volumul la maxim.

Il am doar de 9 zile, deci s-ar putea (nu mi-as dori) sa aiba si alte hibe. Am dsat mai mult pe cablul de date, pe micro SD si pe husa, decat pe telefon !  Decizia iti apartine, dar vreau sa spun ca in afara de "hibele" descrise, este un telefon decednt.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna seara.

valyo0 iti recomand achizitionarea telefonului si in situatia in care intampini probleme in utilizarea acestuia, dupa caz, il poti returna sau trimite in service-ul autorizat pentru verificari. Am cautat informatii despre acest telefon, si nu am gasit reclamatii privind display-ul telefonului.

0744641889 Emoticon fericit multumim pentru informatiile oferite! Poti sa revii cu informatii pe masura ce observi si alte caracteristici ale acestui telefon.

Referitor la timpul de convorbire, personal, cred ca a fost testat in reteaua 2G, fara alte aplicatii care rulau in timpul apelului si setari pentru reducerea consumului (ex. setarea luminozitatii la minim.) La fel si cu perioada de stand-by, se testeaza fara ca acesta sa fie utilizat.

Am rugamintea sa te gandesti la alt nick-name pentru numele de utilizator pentru ca numarul tau de telefon sa nu figureze public. Il poti lasa notat prin raspuns la acest post sau intr-un mesaj privat.Emoticon care face cu ochiul

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Nou venit
Înregistrat: ‎25-07-2013

buna seara,inainte de a-mi lua acest telefon,chiar am cautat sfaturi pe forum si cand am citit sfaturile ce au postat altii si chiar ma gandeam dak sa-l mai iau sau nu la cum am citit.si apoi am zis,Doamne eu il iau ca-mi place f mult modelul si dak ar fi sa fie ce scrie aici asta e,ma voi obisnui asa.dar sa stiti ca sunt FOARTE MULTUMIT de el,nu am stat acum sa vad cat tine dak vb continuu sau sta in stend by dar imi tine cam 4 zile vb cu el asa normal,nici sa ma lungesc prea mult dar nici sa-l tin de bibelou iar cu soneria ca nu se aude cand mergi pe strada,abureala,eu il aud si cand merg pe scuter cu el Emoticon fericit),sau cand sunt prin casa iar telu sta in alta camera.l.am scapat o data pe ciment si nare nik,parca nu s-a intamplat nik :d.in concluzie dak aveti bani si va place modelul,luati-l ca e bun

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut dumitriu277 si bun venit in comunitatea online!

Ma bucur ca esti multumit de telefon si iti sunt recunoscator pentru informatiile oferite, sunt sigur ca vor fi folositoare si pentru ceilalti membri ai forumului ce utilizeaza acest telefon Emoticon fericit

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎04-07-2013
0

Ai grija ce faci, eu il am de 3 saptamani din care 2 in service si una adunata la mine. este cum zic romanii "tzeapa". Ma ofer sa-l fac cadou oricaru moderator de pe site si apoi sa fie sincer si sa scrie peste o saptamana despre el. Sa nu ma lungesc acum caut de ceva vreme siteuri oficiale din Finlanda sa le scriu la mama lor ce telefon  au facut.  Aici in Romania mi-au spus sa merg sa fac o contraexpertiza tehnica daca nu imi convine  ce  raspunsuri am  primit din service asa ca e de munca nu gluma.

Daca aveti timp liber, telefon de rezerva si nervii elastici il recomand cu caldura Emoticon fericit)