Nokia

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Gmail pe lumia 610

Buna Demetra,

Daca nu reusesti sa adaugi in cont de Google, din meniul telefonului, la Setari, atunci am descoperit o solutie mai simpla si mai sigura. Este vorba despre o aplicatie disponibila in Store: GMbrowser for gmail

Ti-am atasat mai multe printscreen-uri pentru a putea vedea mai exact despre ce este vorba, eu am instalat aplicatia pe telefonul meu:

wp_ss_20130525_0003.jpg  wp_ss_20130525_0001.jpg

wp_ss_20130525_0002.jpg

Sa imi spui, te rog, daca ai reusit sa iti accesezi emailurile in felul acesta.

Multumesc,

Paul

Sfătuitor
Postări: 34
Înregistrat: ‎30-01-2012

Inca o aplicatie ptr Gmail , scaneaza codurile ptr instalare http://www.wpcentral.com/gmail-app-ios-codebase-comes-to-windows-phone , imi pare rau sa aud ca de atunci inca nu ai rezolvat , pe lumia 800 imi merge fara probleme

Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎17-01-2012

Salut Cristy2099,

Pana la urma mi-am rezolvat Emoticon foarte fericit acum imi merge. Dar nu cu o aplicatie suplimentara. Doar i-am facut muuulte resetari si mi-am adaugat gmail-ul la "advanced setup" (nu la "other account"). Acum imi merge din nou si sunt o fericita Emoticon foarte fericit Avand in vedere ca nu il mai puteam folosi din ianuarie...

Multumesc mult Cristi pentru interventiile tale Emoticon foarte fericit

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012

Buna Deme,

Ma bucur sa aud ca ai reusit sa remediezi situatia cu mail-ul Emoticon fericit Daca ai timp, spune-mi te rog cum ai adaugat adresa de Gmail la advanced setup, sunt sigur ca ceilalti utilizatori iti vor fi recunoscatori, in cazul in care intampina aceeasi problemaEmoticon care face cu ochiul

Multumesc,
Adrian
Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎17-01-2012

[ Editat ]

Hei Adi,

Cu placere o sa adaug aici pasii pe care i-am urmat pentru a ma bucura de gmail pe tel. Imi pare rau doar ca nu pot face print screen sa fie mai clar. Dar voi incerca sa detaliez cat de bine pot Emoticon foarte fericit

1. Menu - Settings - Email + accounts - Add an account - Advanced setup.

2. Se adauga adresa de e-mail completa si parola. Se apasa pe 'next'.

3. Se alege Internet email

4. Account name - ramane Gmail

5. Your name - se trece numele

6. Incoming email server - pop.gmail.com

7. Account type - POP3

8. User name - numele de utilizator dorit (recomand sa se treaca adresa de e-mail completa. Altfel, se intampla sa nu recunoasca si sa nu permita sincronizarea)

9. Outgoing (SMTP) email server - smtp.gmail.com

10. Ramane bifat: ''outgoing server requires authentication'' si ''use the same username and password for sending email''.

11. Se apasa pe ''sign in''.

Asta e tot. Dupa ce apasam pe ''sign in'', incepe sincronizarea. Emoticon fericit

Sper sa fie de folos Emoticon care face cu ochiul