Nokia

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 57
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Nokia E5 nu se conecteaza la youtube.

Buna ziua.  Se da un telefon Nokia E5 la care : Beneficiez de un abonament cu minute internet pe mobil, dar nu ma pot conecta prin aplicatia telefonului cu acelasi nume la "youtube".  Altminteri, internetul functioneaza normal si in browser si pentru conturile de e-mail. Am incercat (zadarnic) sa configurez "destinatia retea" - "punct acces", dar imi este afisat inevitabil mesajul: "Nu se poate edita Destinatia protejata".... O solutie ?  Multumesc.

Consultant
Postări: 77
Înregistrat: ‎15-04-2012
0

Re: Nokia E5 nu se conecteaza la youtube.

Salutare, sfatul meu este sa intri direct dn browser pe youtube. Eu am pe Nokia X7 aplicatia Youtube si nu este decat o scurtatura catre pagina youtube. M-as mira sa fie altfel pe Nokia E5. O zi buna.

Sfătuitor
0

Am incercat si varianta aceasta.  Accesez  Youtube cu "Opera mini"  Deschid pagina, selectez clipul si cand apas pe vizualizare se deschide o fereastra cu mesajul: "Este necesara conectarea la server"    Apas pe conectare server si iar sare una pe mine: " Definiti mai intai punctul de acces implicit " ....Iar daca incerc sa-l definesc..." Nu se poate edita. destinatie protejata" .....

Consultant
0

Daca nu ma insel, E5 deschide clipurile cu Real Player. Incearca sa intri la setarile Real Player si vezi ca punctul de acces folosit sa fie acelasi cu cel pe care il folosesti la conectarea pe net. Ar trebui sa fie Vodafone Live. Sau alta varianta, cauta streaming settings si tot asa, vezi sa fie punctul de acces acelasi - Vodafone Live. Sper sa iti mearga. Scuze, dar iti zic din amintiri, a trecut ceva vreme de cand am folosit un E5.

Sfătuitor

...Nu vrea si pace...Am instalat si "UCPlayer" si l-am setat ca si preferinta...tot aceeasi eroare....Acum, nu-i un capat de lume. Si-asa telefonul asta are un ecran minuscul si clipurile se vad si mai mic, pe el. Chestia e ca as fi vrut sa-i dau de capat. Si la setarile de e-mail a fost nevoie de o multime de artificii pentru configurarea conturilor de g-mail si yahoo...Imi placea ca e "retro", se aude bine si bateria tine si mai bine. Il mai port nitel si ma intorc la "androidul" din sertar...Oricum, multumesc pentru consiliere. Seara buna.

Consultant
0

N-ai pe ce. Te-as mai ruga sa mai verifici ceva: la destinatii retea ai ca implicita conexiunea wap? Acolo se duce de obicei Vodafone Live. Si in conexiunea wap ai ca prioritate 1 punctul de acces Vodafone Live si nu Live PRE? O zi buna.

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012
0

Bine faci ca te intorci la Androidul din sertar,cel putin.Timp si nervi salvati.  Emoticon care face cu ochiul

Vodafone
Highlighted
Sfătuitor

In cele din urma am scapat de mesajul " Nu se poate edita. Destinatie protejata" prin resoftarea telefonului cu aplicatia "Nokia Suite"  Am configurat apoi "punctul de acces" si acum pot deschide "youtube"-ul din browser - atat cel nativ, cat si "opera mini"..... Concluzionand, problema rezolvata. Batranul Nokia, se poate odihni acum linistit, in toata gloria sa....

Multumesc baieti pentru interes.....