Nokia

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎10-02-2012
0
Soluţie acceptată

Nokia X6

Salut! Am un Nokia X6 16 GB iar la nokia Suite zice ca ultima versiune de firmware este v30 si deja este aparuta v40. Cum fac sa pot face update la v40?

Highlighted
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎07-02-2012
0

Re: Nokia X6

asteapta pana apare si in romania ca de obicei la aceste updateuri suntem lasati mai la urma,ai rabdare
Membru de bază
Postări: 222
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

se poate face update, dar nu prin ovi Emoticon care face cu ochiul
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎10-02-2012
0

cum?Emoticon fericit

Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Re: Nokia X6 16gb

Buna ziua,am nokiax6 16 gb...si la configurare e-mail..totu-l merge bine pana la conectare server pe Yahoo m dintre toate celelate...ovi,ym,gm,hotm,etc...oare sintem putini care folsim Ym..in Romania?de ce nu se poate conecta la server?trebuie activat cumva wi-fi?retea?  am activ gprs..pt maps...trebuie sa deschid cont pe ....@gmail.com? sa primesc ...notificari ca si mesje cand primesc e-mail?la fel sa dau noul cont de e-mail ca sa primesc pe tel e-mail?si apropo cand apare versiunea 4.oo in romana ?o sa fie compatibil cu nokia x6???Emoticon fericitmultumesc tuturor pt timp-ul acordat si va doresc o zi buna !!!la domnisoare La multi ani!!! de 8 Martie...

Membru de bază
0

Re: Nokia X6 16gb config e-mail?cum?multumesc...

Buna ziua,ami spune si mi-e cineva va rog cum se configureaza e-mail pe nokiax6 16gb...pe Ym nu se conecteaza la server,am deschis cont si pe Gmail si nici acolo nu se poate conecta la server,,,ma intereseaza ca in moment-ul cand primesc e-mail la o adresa sa ma vaertize-ze ca la sms...trebuie activata la configurare leg wi-fi?..sau ce sa -i m-ai fac?nu este ceva de care depind direct dar ma interesa daca aveam aceasta optiune multumesc tuturor pt timp-ul acordat..o zi buna!!!Emoticon fericit

Membru de bază
Postări: 222
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

[ Editat ]

incearca:

matei_bb9900 a scris:

setari e-mailuri primite:

server coresp.primita: imap.gmail.com

siguranta: ssl/tls

port: predefinit

La trimitere: PORT: Predefinit

setari e-mailuri trimise:

server coresp.trimisa:smtp.gmail.com

siguranta ssl/tls

port: 587

Membru de bază
0

Buna ziua,am dat setarile care a-ti spus[cat s-au potrivit] dar tot nimic,se conecteaza la server la nesfarsit...intradevar aplicatia e-mail exchange nu am instalat-o pt ca ami spune ca e posibil sa pierd date si chiar nu vreau sa risc la contacte m-ai ales...la utilizare Gmail ai dai adresa si parola de pe Gmail...nu?utilzator/parola cont-ului...Gmail...astept daca m-ai pute-ti sa-mi dati sugestii..multumesc pt timpu acordat...o zi buna!!!Emoticon fericitla e-mail primite  nu am optiune .. la trimitere...

Membru de bază

Buna ziua,primu rand doresc sa spun ca nu m-am asteptat la atata interes din partea retele-i ,forum Vodafone pt a rezolva ;probleme ;in al doilea rand domnulu-i moderator Vodafone d-nul Paul, care  a aratat un interes deosebit pt a-mi rezolcva problema de configurare e-mail pe mobil,si o parte de vina am avut-o si eu necomunicand involuntar o problema aparent nesemnificativa dar importanta...care ne-a impedicat sa finalizam problema...pe aceasta cale doresc inca o data sa-i MULTUMESC FRUMOS pt timpu ,rabdarea, interesu ,calm-ul,perseverenta ,de care a dat dovada,rar gasesc oameni care si-au dat atata interes pt a ma ajuta,,,intr-un cuvant foarte multumit  MULTUMESC FRUMOS!!!   Ceea ce recomand la configurare e-mail pe Nokia x6....cont pe Gmail [normal]fara alte accesorii,la setarii activare imap/pop se activaeaza imap parca,DAR M-AI SIGUR LUAT-TI LEGATURA CU D-NU PAUL..dupa aceea reveniti la tel e-mail setarii-..e-mail primite,,,cnfigurati...si la e-mail primite iarasi e de configurat....cine doreste sa ia leg.cu d-nu Paul sau din ce m-ai stiu va spun cu tot dragu-l ....pt totii O ZI BUNA!!!!Emoticon fericitEmoticon fericitEmoticon fericit

Membru de bază
0

Buna ziua,dupa ce am activat e-mail pe Gmail si dupa vre-o 2 ore de chin cu ajutor, de la d-nu moderator Paul...am reusit si primesc e-mail...dar am o nelamurire...inante de a activa e-mail am putut sa intru pe Opera mini v 5.2 parca, si sa accesez Gmail si sa intru pe el ....pot de pe net din tel....,acum,in schimb ami da pagina goala[alba] cand intru pe Opera mini -Gmail....daca rezulta ca este de la activarea e-mail pe tel asta este...si inteleg ca nu  le pot avea pe toate,..nu ma deranjeaza ,dar as dori sa stiu daca e-mail e conditionat de aceasta problema!!!!deci sa revin ...pe Opera mini cand vreau sa intru pe Gmail ami da pagina alba...inainte de activa e-mail era normal...acum pagina alba fara a ma loga sau altceva....daca stie cineva ,,,as aprecia de raspunsu-ri ...multumesc !!!!tuturor O ZI BUNA !!!!Emoticon fericitEmoticon fericitEmoticon fericit