Probleme de semnal

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎29-12-2016
0

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

Localitatea Aninoasa sat Aninoasa, judetul Dambovita, semnalul este foarte slab spre deloc. Strazile Margine, Cinipiste foarte greu prinzi semnal, nu se poate vorbi la telefon, intreruperi dese in convoririle telefonice, caderi de retea fregvente fara pic de semnal! Foarte multi trec pe reteaua Telecom din aceasta cauza. Eu am cartela de 11 ani la Vodafone si ma gandesc sa renunt din aceasta cauza!

Vizitator
Înregistrat: ‎03-01-2017
0

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

Salciua Noua , jud Timis. semnal foarte prost. trebuie sa cauti semnal cateva minute bune in aer liber, ca sa prinzi cate o linie de semnal, care de obicei nu functioneaza.

Începător
Postări: 11
Înregistrat: ‎18-05-2016
0

sat Casele Micesti, Feleacu, CLUJ la doar 6 km (sase kilometri) de centrul orasului Cluj-Napoca. Semnal slab/inexistent.

Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎09-10-2014
0

Pai semnal foarte slab se gaseste si in zona de est a orasului Ploiesti, unde pe 4G sta semnalul la "o liniuta", -112dBm *26 ASU, masurat pe un Galaxy S7 edge,  antena fiind la ~870 metri ! ....asta in cel mai fericit caz,altfel antena poate fi la ~ 4,4Km...si dispare 4G, si trece pe H...

..eu am 9 numere cu abonament la ei si ma gindesc serios sa renunt sa mai fiu abonatul lor, si sa ma portez la Orange, unde semnalul in aceleasi conditii, ajunge si la 3 liniutze, -90dBm, si cite odata si la -85dBm....

Moderator
Postări: 170
Înregistrat: ‎21-12-2015
0

Buna!

Pentru verificarea semnalului din zona in care locuiesti, te rog sa ne contactezi prin una din variantele de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contacteaza-ne/index.htm

Multumesc.

Vizitator
Înregistrat: ‎16-03-2017
0

Buna ziua,

zona fara semnal unde nu pot utiliza telefonul nici macar in curte, pe strada sau in imprejurimi este sat Zanoaga, com Dumbrava jud Prahova, str Podului de Fier. Trebuie sa merg spre Dumbrava sau sa ma sui in podul casei sa pot utiliza telefonul...

O zi buna,

Nicolae Stoica

Moderator
0

@mihnic a scris:

Buna ziua,

zona fara semnal unde nu pot utiliza telefonul nici macar in curte, pe strada sau in imprejurimi este sat Zanoaga, com Dumbrava jud Prahova, str Podului de Fier. Trebuie sa merg spre Dumbrava sau sa ma sui in podul casei sa pot utiliza telefonul...

O zi buna,

Nicolae Stoica

Buna!

Ai adresat aceasta situatie Departamentului Tehnic? Pentru a se verifica semnalul din zona ta, te rog sa ne contactezi prin una din variantele de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contacteaza-ne/index.htm

Multumesc.

Nou venit
Înregistrat: ‎21-06-2017
0

Semnal foarte slab, aproape inexistent in satul Pietrosani, comuna Puchenii Mari Judet Prahova.

Moderator
0

@Nicapaula a scris:

Semnal foarte slab, aproape inexistent in satul Pietrosani, comuna Puchenii Mari Judet Prahova.

Buna!

Ai adresat situatia aceasta si vreunui alt coleg de-al meu pentru a se verifica si de catre cei de la RadioFrecvente?

Pentru mai multe detalii te rog sa ne contactezi prin una din variantele de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contacteaza-ne/index.htm

Georgiana

Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎09-09-2012
0

Buna ziua,

Semnalul pe Str, Drumul Binelui este f slab.
In case trebuie sa stau la geam ca sa pot vb si sa am o liniuta pe 4G, si si asa uneori se intrerupe convorbirea. Dc ma indepartez nu mai pot vb si trece pe EDGE.
Amplificati semnalul in zona, Si alti vecini s-au plans de acelasi semnal slab.
In LIDL de la Dr Binelui nici macar nu am semnal.
reusesc destul de des performanta de a nu avea semnal pe Huawei Nova.

Am facut si sesizare la dvs, dar mi s-a spus ca totul e in parametrii.

probabil ca parametrii sunt dintr-o alta epoca.

Multumesc