Probleme de semnal

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

Salutare Alexandrwc si bine ai venit in comunitate,

Te rog sa imi trimiti print-un mesaj privat numarul de telefon de Vodafone pe care il utilizezi la adresa mentionata. Mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ai putea oferi mai multe detalii legate de aceasta situatie: se intrerup convorbirile, se aude intrerupt etc.

In cazul in care nu stiai deja, pentru a trimite un mesaj privat este necesar sa dai click pe numele meu. Se va deschide o fereastra, ca cea de mai jos, in care vei avea aceasta optiune:

Pm Cristina.jpg

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-01-2013
0

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

Buna ziua, as dori sa stiu si eu de ce nu am semnal intr-o zona de tara, Musetesti, judetul Gorj. Este o zona cu semnal aproape inexistent, doar pe alocuri are o linie, maxim doua semnal. As dori sa stiu daca se poate remedia aceasta problema...Va multumesc! astept raspuns!

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎04-12-2012
0

Sandra jud Timis e praf cu semnalul f slab! rezolvati problema cu semnalul

Membru de onoare
Postări: 791
Înregistrat: ‎17-09-2012

Salutare dinamovistu90 si alx90tm!

Va rog sa-mi lasati fiecare cate un mesaj privat care sa contina numerele de telefon, adresele exacte si cat mai multe detalii despre situatia semanului in fiecare din zone. Ulterior, voi inainta pentru fiecare situatie o cerere catre echipa tehnica astfel incat sa realizeze verificari amanuntite.

In cazul in care nu stiati deja, pentru a-mi trimite mesaj, este necesar sa dati click pe numele meu de utilizator si se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde veti avea aceasta posibilitate.

Roberta.jpeg

Multumesc,

Roberta

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-01-2013
0

Buna, stau la 300-400 de metri mai jos de primaria din Musetesti si semnalul este aproape inexistent, adica daca vreau sa vorbesc cu cineva se intrerupe , mentionez ca pe alta retea este semnal full. As dori sa stiu daca o sa se remedieze problema. Multumesc!

Membru cu acte în regulă
Postări: 402
Înregistrat: ‎02-08-2012

Salut dinamovistu90,

Imi pare rau pentru situatia prezentata.

Lasa-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul de telefon de Vodafone si un alt numar de telefon de contact. De asemenea, te rog sa imi comunici adresa completa pentru a putea redirectiona mesajul catre departamentul de retea.

Pentru a trimite mesaj privat, este necesar sa dai click pe numele meu. Se va deschide o fereastra ca cea de mai jos in care vei avea aceasta posibilitate:

Pm Cristina.jpg

Multumesc,

Cristina

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎27-01-2013
0

Judetul Salaj, zona Zauan(spre Bihor) internetul merge cu viteza foarte slaba. Ar fi foarte bine sa avem calitate mai buna. Va multumim!

Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salutare kovacs95,

Am rugamintea sa imi trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon al abonamentului/cartele de internet pe care o utilizezi tu, pentru a efectua mai multe verificari.

Multumesc,
Paul
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-02-2013
0

In comuna Tomesti, jud. Hunedoara semnalul Vodafone este foarte slab, desi localitatea este la doar 6 km de drumul judetean Brad - Oradea.

Telefonul are semnal doar in anumite zone ale casei si atunci in functie de conditiile atmosferice, ceea ce face utilizarea VF foarte frustanta... Coordonatele locului unde folosesc eu serviciile VF sunt : 46° 12' 44.77"N, 22° 39' 34.96"E.

Este posibila o imbunatatire a receptiei? Daca nu, avand in vedere ca am acces la Internet prin cablu, este posibila instalarea unei femto celule?

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Buna vbocan si bine ai venit in comunitate!

Te rog sa imi lasi un mesaj privat in care sa incluzi numarul tau de telefon pentru a putea solicita verificarea semnalului in zona mentionata de tine.

Pentru a imi lasa mesaj privat, da click pe numele meu de utilizator si ti se va deschide o fereastra precum cea din imagine unde vei avea posibilitatea aceasta.

Irina - mesaj.JPG

Multumesc,

Irina