Probleme de semnal

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎06-05-2014
0

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

Buna ziua,

In satul Valea lui Lalu, com.,Pardosi, Jud.Buzau, nu exista semnal decat in zone gen gradina, curte pasari, etc.

Nu este normal sa nu ai semnal in casa, nici macar la geam, nu putem lasa telefonul in gradina de legume.

Si problema este ca cu cat ai telefonul mai bun, adica nu orice vechitura , cu atat ai problema de nu a avea semnal.

De internet nu poate fi vorba.

Cum poate Cosmote sa fie mai bun ca servicii in orice zona cand sunteti mai vechi pe piata.

Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014
0

Re: Postati zonele fara semnal/cu semnal slab Vodafone, cat si locurile unde apare congestie de rete

@Liliana11 a scris:

Buna ziua,

In satul Valea lui Lalu, com.,Pardosi, Jud.Buzau, nu exista semnal decat in zone gen gradina, curte pasari, etc.

Nu este normal sa nu ai semnal in casa, nici macar la geam, nu putem lasa telefonul in gradina de legume.

Si problema este ca cu cat ai telefonul mai bun, adica nu orice vechitura , cu atat ai problema de nu a avea semnal.

De internet nu poate fi vorba.

Cum poate Cosmote sa fie mai bun ca servicii in orice zona cand sunteti mai vechi pe piata.

Buna,

In vederea rezolvarii acestei solicitari este necesar sa ne contactezi prin una dintre variantele de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contacteaza-ne/index.htm .

Multumesc!

Nou venit
Înregistrat: ‎23-11-2016
0

Aceeasi problema de semnal (dupa cum bate vantul) este si in zona de resedinta din com. Lumina,Constanta. Am facut sesizari peste sesizari si degeaba,operatorii de la departamentul tehnic au facut verificare din centrala,unde au zis ei ca este ok semnalul,fara sa vina in zona de domiciliu sa vada ca semnalul este fluctuant.

Nou venit
Înregistrat: ‎23-11-2016
0

1. Problema de semnala apare in Localitatea Focşănei, jud. Buzau, pe strada Ion Băieşu, in interiorul cladirii. Si in exterior semnalul are intreruperi dar cam 80% din convorbire este inteligibila. La interior nu se poate receptiona mai mult de 15% din mesaj.

2.Aveti coordonatele exacte in profil, la Note.

3. Am testat cu urmatoarele telefoane: LG G4, HTC M8, Samsung J5 si Samsung S2

4. Toate telefoanele au fost trecute in mod retea 4G, 3G si 2G, s-au comportat identic. Si alti utilizatori Vodafone au aceleasi probleme in interiorul cladirilor de pe aceasta strada.

5. Nu sunt afisate erori, doar nivelul semnalului afisat este foarte scazut.

6,7. Problema este permanenta.

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-02-2013
0

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-02-2013
0

Sat Ditesti, strada Luminii, com. Filipestii de Padure, jud. Prahova. Cu toate ca pe harta este acoperire, in realitate, pentru voce, semnal 3g inexistent, semnal 2g foarte slab. Rugam sa îmbunătățiti semnalul.
Membru
Postări: 37
Înregistrat: ‎28-03-2012
0

In comuna Straoane Judetul Vrancea semnalul a scazut dramatic de la an la an. In prezent nu am deloc semnal in casa nici pt voce si nici pt date.
Mereu am facut sesizari dar degeaba, tehnologia merge inapoi. Inainte vorbeam la telefon din beciul de sub casa iar acum nu reusesc sa vorbesc nici cocotat in varful casei. Bataie de joc, si va mai laudati ca aveti acoperire in toata tara.
Stiti sa incheiati abonamente dar nu va intereseaza ca nu exista semnal.
Am platit 15 euro lunar timp de 2 ani de zile pt un abonament de date care nu merge decat cu viteze sub 100 Kbps, degeaba am 10 GB de trafic inclus la viteza mare. Nu merge youtube, nu merge un radio online, nu merge facebook etc.
Pentru ce platesc ?

Nou venit
Înregistrat: ‎08-12-2016
0

Buna ziua,

In cartierul Berna-Alegria ( Glina Ilfov)  aflat pe DN4 la 3 km de centura bucurestiului nu am niciodata semnal 4G desi platesc un abonament 4G si semnalul efectiv in zona este foarte slab convorbirile se intrerup foarte des si asta nu numai mie ... suntem o comunitate de cateva sute de persoane care putem confirma asta daca este nevoie. Va rugam sa luati urgent masuri pentru ca au mai fost multe sesizari din aceasta zona catre dumneavoastra si nu s-a remediat nimic.

Multumesc.

Consultant
Postări: 254
Înregistrat: ‎30-12-2014
0

Buna,

Pentru verificarea acestor situatii, va rog sa ne contactati utilizand una dintre variantele de aici: https://www.vodafone.ro/personal/asistenta/contacteaza-ne/index.htm.

Multumesc!

Vizitator
Înregistrat: ‎27-12-2016
0

[ Editat ]

Buna,

Satul Radaia, comuna Baciu, judetul Cluj. Semnal exista numai in apropierea drumului principal dar de dupa liniile ferate tot mai slab este. Eu stau cam la 300 metri de la calea ferata si in casa nu am semnal, si in curte numai in unele locuri. 

Coordonatele de pe google maps sunt: 46.802673, 23.465116

Va rog sa faceti ceva ca voi sunteti ultima mea speranta.

Cu stima,

Attila