Probleme de semnal

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 214
Înregistrat: ‎04-02-2012

Semnal distorsionat , sunete in fundal , convorbire sacadat

Postati si voi observatiile voastre de genu in topicul asta . ( locatia unde ai intalnit probleme)

Stau de obicei in oras mare , Brasov si am patit de multe ori in cartierul Astra sa nu am semnal clar , sa fie distorsionat , sunete in fundal si sa decurca convorbirea sacadat.

Sa intamplat si la voi ? Indiferent de oras mare sau mic chiar si la sat .

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎14-02-2012
0

Re: Semnal distorsionat , sunete in fundal , convorbire sacadat

Buna seara !

La 4-5 km de Bucuresti (Bragadiru) nu aud mai deloc la telefon ,nu ma semnal bun nici pe 2G / 3G .

Cand o sa se rezolve problema asta o data ?

Cred ca am vorbit cu toti consultanti de la relati cu clienti si nu s-a rezolvat mai nimic .

Membru de onoare
Postări: 1.749
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Buna ionutchiru2010,

Te rog sa imi lasi numarul de telefon si adresa completa intr-un mesaj privat, pentru  a face verificarile necesare.

Multumesc,

Irina.

Highlighted
Înţelept
Postări: 135
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Buna.
tot din bv sunt si eu..... o solutie pentru tine ar fi sa ''verifici'' si tu reteaua si mai ales telefonul tau pentru a incerca niste solutii mai simple. pentru inceput incearca sa folosesti ( daca e posibil ) pentru 1 sapt alt telefon si daca poti sa iti instalezi un net monitor ( il gasesti pe net ) si scaneaza putin sa vezi pe ce antene esti ( ca sa nu zic de celule . BTS-, sectoare, canale , frecv. etc ). este foarte posibil sa fi la ''imbinarea'' dintre doua antene si telefonul tau face hand-over-ul continuu intre cele doua antene si atunci calitatea apelului este serios afectata, dar poate fi si o problema de telefon , am patit-o eu pe un nokia su symbyan care avea o pb software si care imi sacada convorbirile si dupa o resoftare s-a rezolvat............ deci pana sa iti raspunda cei de la Voda si sa faca toate verificarile de pe teren ( care sa fim sinceri dureaza ), incearca tu sa iti gasesti si rozolvi problema singut Emoticon foarte fericit.
Multa bafta
Membru de bază
Postări: 214
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

re: ms flavius

sincer momentan nam timp de asa ceva

si nici la dispozitie alt telefon mai ales nou ( am cateva dar modele mai slabe Emoticon cu limbă scoasă) cel nou leam vandut Emoticon cu limbă scoasă

o ideie buna totusi.

multumesc

Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎05-05-2014
0

Problema in Baciu Cluj. A inceput simultan la 2 telefoane diferite (al meu si al sotiei)deci varianta cu problema la telefon iese din calcul. Am reusit cu greu sa sun la relatii clienti unde domnisoara imi tot turuia si eu ii tot ziceam ca nu intelg nimic. Astept sa vad cand se rezolva.