Probleme de semnal

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Sfătuitor
Postări: 69
Înregistrat: ‎26-01-2012

semnal slab la 27 de km de bucuresti

jud dambovita.com brezoaele semnal foarte slab gsm,cel 3g si edge nici nu exista,puteti face ceva in legatura cu asta?

Sfătuitor
Postări: 41
Înregistrat: ‎24-01-2012

Re: semnal slab la 27 de km de bucuresti

Daniel, poti sa ne spui la ce tip de acoperire faci referire? Acoperire in cladiri, interioara, sau in exterior?
Multumesc,
Florin.
Sfătuitor
0

la exterior,si dk nu e afara nu e nici in interiorEmoticon trist(

Sfătuitor
Postări: 41
Înregistrat: ‎25-01-2012

Interesant, ca sunteti la doar 7Km distanta de BTS-ul din Poiana (care probabil nu are niciun sector care sa emita perfect catre satul vostru). "Sansa" ta este ca în Brezoaele la marginea satului exista un pilon Cosmote pe care a venit si Orange-ul în co-locare... asa ca si cei de la Vodafone ar putea veni daca considera asta util (ceea ce ramâne totusi de vazut, tinând cont de faptul ca au un BTS propriu la doar 7Km distanta).

Pacat ca VDF nu mai ofera ca pe vremuri clientilor posibilitatea de transmite "sugestii pentru acoperire". Inainte era un formular pe site în care se puteau expune problemele legate de acoperire, si care era transmis direct catre SC. Pentru ca altfel aria asta a forumului se va umple de astfel de mesaje, ca nu am semnal în localitatea X, ca în localitatea Y trebuie sa te sui în pom pentru a putea emite un apel...

Sfătuitor
0

ai dreptate cu antena cosmote,la cosmote si orange am semnal si 3g peste tot,la vodafone e problema.

Sfătuitor
Postări: 59
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

[ Editat ]

Pacat ca VDF nu mai ofera ca pe vremuri clientilor posibilitatea de transmite "sugestii pentru acoperire". Inainte era un formular pe site în care se puteau expune problemele legate de acoperire, si care era transmis direct catre SC. Pentru ca altfel aria asta a forumului se va umple de astfel de mesaje, ca nu am semnal în localitatea X, ca în localitatea Y trebuie sa te sui în pom pentru a putea emite un apel...

Cosconor mi-am permis sa fac o remarca la citatul tau:

Ce formular de sugestii cu acoperirea cand ei sustin ca au acoperire de peste 90%?

Considera ca nu mai este necesar, in alta ordine de idei ai vazut pe cineva de la tehnic pe aici sa dea sugestii sau sa vada zonele deficitare, toti operatorii pun accentul pe partea de retentie a clientilor nu pe inbunatatirea deficientelor.

Sa auzim de bine

Vizitator
Postări: 9
Înregistrat: ‎19-01-2012
0

Salut Daniel,

Trimite-mi un PM cu numarul/numerele de telefon in cauza si le voi face eu verificarile necesare. Imi poti preciza daca este vorba si de vreun modem de internet mobil.

Claudiu