Roaming şi apeluri internaţionale

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎18-05-2012
0

costuri Roaming modificate ?

Buna ziua,

Sunt un utilizator de Vodafone Roaming de peste 3-4 ani de zile. Atunci cind mi-am activat Vodafone Passport mi s-a spus ca:
1) costul unui apel efectuat din afara este format din: costul apelului in tara + taxa de conexiune ( ~1 Euro pt fiecare 10 minute)
2) costul unui apel primit in afara tarii este doar taxa de conexiune.

Asa s-a si intimplat de fiecare data cind am fost in afara tarii. Practic, pentru mine, avind in vedere ca aveam destule minute incluse in abonament, costul apelului raminea acelasi indiferent daca primeam sau efectuam apelul (~1 Euro, daca ma incadram in 10 minute de convorbire).

Recent am observat ca pentru apelurile pe care le efectuez platesc mai mult. (aprox. 1 euro in plus pentru fiecare apel efectuat)

In afara de asta, costul unui apel efectuat de mine difera in functie de durata lui, chiar daca s-a incadrat sub cele 10 minute.

Sunt un pic nemultumit de acest lucru pentru mi se parea normal sa fi fost anuntat (avind in vedere ca sunt utilizator de Vodafone Passport de ceva timp).

As dori sa stiu de cind s-au modificat aceste tarife si care sunt ele mai exact.

Multumesc.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: costuri Roaming modificate ?

[ Editat ]

Salut  sionut!

Oferta actuala pentru Vodafone Passport  are "Tarife valabile din 12 octombrie 2011"

Costuri si alte detalii despre Vodafone Passport,gasesti aici.

Este normal ca valoarea unui minut sa difere in functie de durata apelului,chiar daca acesta este sub 10 minute.

ScreenShot028.gif

ScreenShot027.gif

Impresii despre Vodafone Passport,s-au mai discutat si aici.

Ionut

Vodafone