Roaming şi apeluri internaţionale

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎11-03-2015
0

probleme roaming

Sunt plecat in Marea Britanie de cateva zile si a doua dupa sosire roaming-ul a incetat sa mai functioneze. Telefonul merge, vede Vodafone UK, dar cand incerc sa ma conectez imi spune ca nu se poate contecta. Mentionez ca in prima zi si o parte din ziua a doua a functionat fara probleme.

Am de gand sa-mi iau o cartela de aici ca sa rezolv problema (acum nu pot face/ primi apeluri sau trimite/ primi mesaje), dar nu vreau sa am alsfel de suprize pe viitor. Daca poate fi rezolvat bine, daca nu, macara vreau sa stiu cauza problemei.

Membru de bază
Postări: 192
Înregistrat: ‎09-03-2015
0

Re: probleme roaming

arghiros a scris:

Sunt plecat in Marea Britanie de cateva zile si a doua dupa sosire roaming-ul a incetat sa mai functioneze. Telefonul merge, vede Vodafone UK, dar cand incerc sa ma conectez imi spune ca nu se poate contecta. Mentionez ca in prima zi si o parte din ziua a doua a functionat fara probleme.

Am de gand sa-mi iau o cartela de aici ca sa rezolv problema (acum nu pot face/ primi apeluri sau trimite/ primi mesaje), dar nu vreau sa am alsfel de suprize pe viitor. Daca poate fi rezolvat bine, daca nu, macara vreau sa stiu cauza problemei.

Buna!

In vederea rezolvarii acestei solicitari, te rog sa accesezi chat-ul. Apare pe orice pagina a site-ului Vodafone, arata ca in imaginea de mai jos si vei fi preluat in cel mai scurt timp posibil.

Daca ai intrebari cu caracter general, nu ezita sa apelezi la noi.

O zi frumoasa!

chat.png

Vizitator
Înregistrat: ‎16-06-2015
0

Si eu am intampinat aceleasi probleme saptamana trecuta, in Belgia. Astept de mai bine de o saptamana un raspuns de la serviciul tehnic si, sincer, nu cred ca-l voi primi curand.

Se pare ca este o problema generala pe care Vodafone Romania o are in acest moment cu sistemul de roaming in UE. Aceleasi probleme de conectare in roaming au aparut si in Austria si in Germania la un prieten care a fost plecat acum doua saptamani.

Iar consultantii de la relatii cu clientii nu sunt capabili sa ofere un raspuns sau sa gaseasca o solutie. Mie mi s-a spus ca de vina este cardul SIM si ca trebuie sa-l schimb cand ajung in tara. Iar cand am ajuns - surpriza mare - cardul este bun, telefonul functioneaza fara probleme. Asa ca astept cu interes raspunsul serviciului tehnic.

Nou venit
Postări: 2
Înregistrat: ‎11-07-2017
0

aceeasi problema pe R. Moldova, initial am crezut ca am ramas fara credit si deasta nu mai merge. am fost in Ro, am reincarcat telefonul si surpriza nu merge, nici macar sa primesc mesaj de la cost control....

Vizitator
Postări: 6
Înregistrat: ‎30-06-2014
0

[ Editat ]

dar ce ai spune daca dupa 1 sapt de reincarcare cu 8 euro iti dezactiveaza optiunea si iti ia si banii , in plus nici nu poti lua legatura cu nimeni pt ca este sambata si suntem in romania .

Highlighted
Vizitator
Înregistrat: ‎10-08-2017
0

Am ajuns in Spania de doua zile si nu pot folosi cartela Vodafone. Apare ca si cum ar fi conectata, insa nu pot efectua apeluri, nu pot primi si nu am acces la internet desi am activat toate optiunile chiar inainte de plecare.

Langa indicatorul de semnal imi apare litera R, banuiesc ca de la roaming, insa, repet, nu pot folosi serviciile Vodafone.

De asemenea, nu gasesc nici o posibilitate de a intra in legatura cu vreun asistent Vodafone, din moment ce nu pot apela de pe telefon, nu pot suna la nr de asistenta din roaming. Iar pe site nu mai exista chat online.

Vreo solutie?