Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎08-11-2016
0

Re: Decodare telefon blocat in Vodafone

Highlighted
Nou venit
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-11-2016
0

De ce trebuie sa platim 10 euro, daca nu mai suntem in perioada contractuala????? E o magarie ce faceti!!!! Am un Samsung galaxy A5 2015 care este codat vodafone, iar contractul este inchis! vreau codul de deblocare daca nu il veti da atunci cand voi veni cu numarul de reclamatie de la protectia consumatorului. Nu este normal sa percepeti taxa pt un lucru care a iesit de sub icidenta contractuala!!!
Moderator
Postări: 2.545
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Ne pare rau ca esti nemultumit, AlexandruChivu, dar telefonul a fost achizitionat in anumite conditii. Daca a fost cumparat cu un abonament, iar perioada contractuala a expirat, conform informatiilor de aici - cu care esti de acord si prin semnarea contractului - deblocarea se face dupa plata a 10 euro. Te asteptam in magazinele noastre.

Tudor

Vodafone
Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎13-03-2013
0

[ Editat ]

@Tudor: arata-ne unde scire in contractul pe care-l semnezi atunci cand achizitionezi un telefon ca trebuie sa platesti taxa de deblocare dupa incheierea lui? Vrajelile astea cu 7000 de clauze si conditii pe care le aveti voi pe site nu prea tin. Din cate stiu eu, toate clauzele trebuie aduse la cunostinta in momentul semnarii hartiilor. Am in fata contractul primit de mine la achizitionarea telefonului si nu scrie nicaieri ca trebuie sa platesc taxa de deblocare...

De unde scoateti perlele astea?!

Moderator
Postări: 345
Înregistrat: ‎09-10-2012
0

Salutare,

Aceste detalii le poti regasi in TCG la sectiunea 3.3 : https://www.vodafone.ro/libs/documents/digital_asset/v188083.pdf .

Multumesc,
Ana

Membru
Postări: 30
Înregistrat: ‎13-03-2013
0

foarte profesional...sa veniti sa ne aruncati un link aici...ne-a a dus cineva la cunostinta tot ce e pe linkul ala atunci cand am semnat contractul? pe contractul meu nu e trecut niciun link....

o sa platesc taxa aia pentru ca vreau sa zbor cat mai repede de la voi cand imi expira contractul...dar o sesizare catre OPC tot o sa fac sa vad ce parere au despre aceasta taxa.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎22-07-2016
0

Nu pot sa cred ca in anul 2017 nu exista o metoda de plata online, din contul de abonat, pentru deblocarea unui telefon.

Trebuie sa ma deplasez pana la un punct Vodafone pentru a achita acea taxa de 10 euro, in loc sa fi platit cu cardul, din confortul propriei locuinte, fie logat in contul meu Vodafone fie dupa IMEI, care se poate verifica, nu? Nu e sa zici ca as putea debloca cu 10 euro un telefon care se afla inca in perioada contractuala. Parca am fi in anii '90 Emoticon fericit