Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Folositi varianta slide de tastare mesaje?

Ce aplicatie folositi, cum vi se pare dictionarul roman implicit, ati gasit variante de editare, import dictionar?

Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Re: Folositi varianta slide de tastare mesaje?

am cumparat SlideIT la o promotie facuta de Google.

functioneaza OK, in mare parte. Mai "zbarceste" predictiile din cand in cand, insa de obicei se descurca bine. E marfa ca are si skinuri.

Momentan nu pot sa o folosesc deoarece nu este optimizata pentru ICS (detin un Galaxy Nexus), insa s-ar putea sa-i mai acord o sansa Emoticon care face cu ochiul

Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Re: Folositi varianta slide de tastare mesaje?

Am incercat si SlideIt si Swipe, testul la care au cazut ambele este tastarea unui mesaj in timp ce merg pe strada Emoticon fericit 

intre timp am gasit si probez un alt program interesant de scris, MessagEase.

Combina touch cu slide, nu are decat 9 butoane, deci yay nu mai dau pe laturi cu degetele, nu are nevoie de dictionar, deci nu ma mai chinui sa il invat cuvinte/ forme flexionare/ abrevieri uzuale si personale. Cratima este chiar la indemana. Are in plus un joc prin care iti verifici si cresti viteza de tastare si, din ce inteleg, se lauda ca poti atinge 50-60 WPM (cuvinte pe minut). Dupa cateva zile de proba, eu merg pe 15-16 WPM, deci nu pare greu. Pot tasta doar cu degetul mare in timp ce ma plimb pe strada.

Plus ca are o interfata care te lasa la inceput cu ... degetul in aer Emoticon fericit