Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Galaxy S II vs Nexus

doua telefoane foarte bune, si interesante, dar intrebarea este:

Am citit niste detalii, vad ca Nexus nu ar avea Radio Fm, si are camera de 5Mp in defavoarea S2-ului care are 8Mp...

so... start voting

S2 vs Nexus

Sfătuitor
Postări: 33
0

Re: Galaxy S II vs Nexus

Eu as alege Galaxy Nexus pe motivul ca acesta este facut special pentru Google, iar acestia se straduiesc sa aduca ultimele update-uri mai intai pe telefoanele branduite si apoi il da si producatoarelor de terminale.

As mai miza totodata ca Nexus Galaxy va prinde macar Android 5.0+ daca nu chiar 6 cand o sa le vina vremea pe cand S 2 cred ca va ramane la maxim 4.0 ICS.

Radioul nu mai este un impediment pentru mine.

Mi-a luat putin sa ma acomodez fara radio la iPhone dar mi-am creat dupa aceea playlist-uri mai frumoase decat toate radiourile.

Nexus mai are in plus Android Beam si NFC

Înţelept
Postări: 146
0

Nu cred ca este o comparatie corecta. E ca in povestea aia cu merele si perele...

Pentru developeri si pentru cei ce vor sa foloseasca un device cu Andoid mai mult decat ca un simplu telefon, mp3 player sau gadget, Nexus va fi intotdeauna cel mai bun telefon.

Pentru utilizatorul de rand, ca usability, functionalitati, aplicatii, etc... celelalte telefoane comerciale din aceeasi gama, vor fi superioare. De exemplu SGSII.

Nexus nu a fost niciodata proiectat sa fie un telefon comercial, ci un telefon de referinta pentru ceilalti producatori. Nu inteleg de ce este atat de mult promovat, insa inteleg de ce este atat de indragit, pentru ca detin unul.

In concluzie, daca vrei cel mai bun telefon ia-ti SGII, dar daca iti place Andoid ia-ti un Nexus. Oricare.

-----------------------------
Nexus 5 @ LP 5.1.1
VDF Smart Tab 3 10.1" @ KK 4.2.2
De-al casei
Postări: 69
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Nexus!

Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

aleg Nexus. Rezolutie mai buna a ecranului, actualizarile vin imediat dupa ce sunt testate de Google. Nu ma deranjeaza ca e camera mica de 5 megapixeli (pentru asta am un DSLR Emoticon LOL)

Colaborator
Postări: 108
0

Astept SGS3

Scytheman