Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎25-01-2012

Galaxy S simplu si S plus ICS

Ce parere aveti o sa primeasca pana la urma Galaxy S plus ICS, pentru ca are un procesor de 1,4ghz , ar trebui sa primeasca un update ca sigur suporta telefonul softul. Nexus S a primit ICS si are doar 1ghz procesor si 512ram , caracteristici asemanatoare Galaxy S simpu care ar fi putut primi si el ICS.

Vizitator
Postări: 4
0

Re: Galaxy S simplu si S plus ICS

Este deja raspuns oficial de la Samsung, I9000 nu va primi ICS: Value Pack SGS

El va primi un value pack (link mai sus), firmware care deja este valabil si anume 2.3.6 JVU pt i9000. In cazul lui i9001 va fi la fel cel mai probabil, din pacate.

Începător
Postări: 10
0

S plus ar putea sa suporte cu brio ICS tinand cont de capacitatea procesorului mult mai buna. S din pacate va primi decat unul neoficial , am vazut si eu. In legatura cu value pack pentru galaxy S se pare ca s au razgandit cei de la samsung in privinta lui. Tipic Samsung.

Colaborator
Postări: 108
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Ar trebui...

Scytheman
Dax
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎27-03-2012
0

Cam pe cand estimati ca ar putea sa apara oficial, prin Kies, de la Vodafone RO, Value pack pentru SGS i 9000 ?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut Dax.

In momentul de fata, colegii din departamentul ce testeaza acest terminal si nu au vreo versiune de soft in teste. 

Asta inseamna ca in cazul tau, atunci cand va veni si daca va veni, vei fi notificat direct pe telefonul tau.

Multumesc,

Tudor. 

Vodafone
Dax
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎27-03-2012
0

Asta inseamna ca singura varianta ar fi aceea de a roota telefonul si de a instala o versiune "neoficiala", chiar daca nu prea imi convine; oricum, multumesc.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎12-05-2012
0

Baietii de la Vodafone?

Fratilor, reveniti cu picioarele pe pamant.

Vodafone isi bate joc de noi in mod constant.

Nu am avut timp dar o sa fac din nou in scris sesizari pentru ca nu se mai poate.

Dau bani pe un telefon care mi se inchide de 20 ori pe zi.

Nu ma intereseaza sa ma duc eu la service sa constate.

Voi mi l-ati vandut, voi sa mi-l duceti la service.

Nu vreau sa pierd timpul, nu ma intereseaza....

Vreau doar sa nu va mai bateti joc de clienti....

Highlighted
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut godoroja si bun venit pe forumul Vodafone.

Pentru a trimite telefonul in service trebuie sa te prezinti intr-un magazin Vodafone pentru ca acolo se va face constatarea defectului sau cum se verifica modul in care se manifesta telefonul. Este nevoie sa se completeze si proces verbal ce este semnat mai apoi de tine si de catre colegul din magazin.

In acel moment este predat curierului, ajunge la service, se investigheaza defectele si se repara. Daca cei de la Service au nevoie de mai multe informatii sau trebuie sa iti dea o alta rezolutie, te vor contacta.

Te asteptam in unul din magazinele Vodafone cu telefonul, garantia si factura de achizitie a lui.
Daca nu ai suficient timp, poti ruga o persoana apropiata sa faca asta pentru tine. Nu este obligatoriu ca telefonul sa fie lasat in magazin de catre titularul abonamentului.

Multumesc,

Tudor. 

Vodafone