Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-11-2012
0

Galaxy tab 2 10.1 Ota 4.2.2

Salutare ! 

Sunt posesorul unei tablete Galaxy tab 2 10.1    si tocmai am fost notificat cu privire la un nou update  OTA 4.2.2 

dupa experienta neplacuta cu Galaxy s3   am zis ca e mai bine sa intreb inainte de a da accept ca si " mohicanul"

Cum se comporta bateria (pe mine in momentul de fata ma tine in standbay cel putin o saptamana fara sa o folosesc ,si undeva la 7, 8 h foc continuu.).

Am ceva lag cu ea(4.1.2)  dar sunt multumit de viata bateriei .

Wifi-ul si 3g-ul se comporta normal ?

Daca aveti ceva detalii  cei care si-au facut deja update-ul .

Multumesc!!

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: Galaxy tab 2 10.1 Ota 4.2.2

Salutare!

Pana in acest moment nu detinem feedback din partea clientilor cu aceasta tableta si update-ul 4.2.2, insa daca cineva a facut acest update, le recomandam sa isi exprime opinia. Ai putea adresa intrebarea si pe forumul Softpedia, sunt doua topicuri, aici si aici.

Toate cele bune!

Tudor

Vodafone
Începător
Postări: 10
Înregistrat: ‎24-01-2012

Am facut update-ul la 4.2.2, in urma update-ului tableta se misca semificativ mai prost, insa programele erau mai stabile. Inainte de update nu mai puteam folosi google now, google search, feedly si alte programe pe care le folosesc frecvent.

Am identificat sursa lagului extraordinar de mare a tabletei, mai ales atunci cand apasam pe butonul home pentru revenirea in ecranul principal, Touchwiz determina acest comportament. Ieri am instalat Nova Launcher si totul a revenit la normal, aproape ca nu mai recunosc tableta, atat de mult s-a imbunatatit comportamentul acesteia. Recomand schimbarea launcherului.

Membru de onoare
Postări: 803
Înregistrat: ‎03-04-2012
0

Salut bogdancristiann,

Iti multumesc pentru informatiile oferite, sunt sigur ca si ceilalti utilizatori al acestui model de tableta vor gasi util feedback-ul tau.

Multumesc,
Adrian
Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎06-11-2012
0

Salut!!

Si bateria cat te tine acum ??  In modul de standbay rezista cel putin 2 3 zile...mersi asteptam un raspuns . Sarbatori fericite

@bogdancristiann a scris:

Am facut update-ul la 4.2.2, in urma update-ului tableta se misca semificativ mai prost, insa programele erau mai stabile. Inainte de update nu mai puteam folosi google now, google search, feedly si alte programe pe care le folosesc frecvent.

Am identificat sursa lagului extraordinar de mare a tabletei, mai ales atunci cand apasam pe butonul home pentru revenirea in ecranul principal, Touchwiz determina acest comportament. Ieri am instalat Nova Launcher si totul a revenit la normal, aproape ca nu mai recunosc tableta, atat de mult s-a imbunatatit comportamentul acesteia. Recomand schimbarea launcherului.