Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-03-2012
0

Ice cream sandwich?

Cam cand apare pt SGS2? E lansat de ceva vreme...un prieten care e pe cosmote il are cred ca de 2 saptamani deja.

Membru de bază
Postări: 222
Înregistrat: ‎26-01-2012
0

Re: Ice cream sandwich?

am inteles ca ar trebui sa fie disponibil pana la sfarsitul lui martie Emoticon care face cu ochiul
Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut rebound3k.

Update-ul la Ice Cream Sandwich va veni in curand pentru utilizatorii din reteaua Vodafone.

Aici poti vedea ultimele ROM-uri sau versiuni oficiale de soft pentru fiecare operator in parte.

Poti afla primul cand va fi disponibil update-ul catre Ice Cream Sandwich 4.0.3 daca urmaresti pe Twitter utilizatorul SamsungMobileRO

Multumesc,
Tudor. 

Vodafone
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎24-03-2012

Super, mersi mult pentru raspunsuri si link-uri!
Începător
Postări: 26
Înregistrat: ‎03-02-2012
0

acest "in curand" ma dispera....sincer! Toti zic in curand dar nimic precis...iar colegul de la Cosmote sigur are update-ul oficial? sau e  facut prin Odin?

Moderator
0

Salut Simbat.

Sunt aproape sigur ca prietenul tau a instalat o versiune Ice Cream 4.0.3 prin Odin de la alta tara sau poate chiar un "ROM custom". E posibil totusi in mica masura sa fi primit update-ul Open Europe 4.0.3. Pentru Romania, nu a aparut o versiune oficiala de Android mai noua de 2.3.5 respectiv 2.3.6.

Personal, am instalat 4.0.3 de Open Europe I9100XXLPH, dar nu am fost multumit pentru ca aveam probleme cu vitezele de internet si am revenit la 2.3.6, asteptand acum ICS-ul pentru Romania. De indata ce voi avea mai multe detalii, te voi anunta.

Tudor.

Vodafone
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

@Tudor a scris:

Salut Simbat.

Sunt aproape sigur ca prietenul tau a instalat o versiune Ice Cream 4.0.3 prin Odin de la alta tara sau poate chiar un "ROM custom". E posibil totusi in mica masura sa fi primit update-ul Open Europe 4.0.3. Pentru Romania, nu a aparut o versiune oficiala de Android mai noua de 2.3.5 respectiv 2.3.6.

Personal, am instalat 4.0.3 de Open Europe I9100XXLPH, dar nu am fost multumit pentru ca aveam probleme cu vitezele de internet si am revenit la 2.3.6, asteptand acum ICS-ul pentru Romania. De indata ce voi avea mai multe detalii, te voi anunta.

Tudor.

Salut,

Dar am o intrebare: ce te face sa crezi ca variantele pentru Romania vor fi mai bune? No offence dar atata timp cat toate variantele aparute pe Internet (cele care sunt livrate si prin Kies pentru alte tari) au probleme, cum ar putea cele lansate in Romania sa fie altfel?

Am citit cum ca, nici macar Samsung, nu este multumit de ce a iesit Emoticon foarte fericit

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎09-03-2012
0

Iar eu sunt aproape sigur ca nu ai dreptate cand spui cel cu Cosmote a instalat ICS prin Odin, pentru ca Cosmote nu are telefoanele blocate in reteaua lor, cum au obiceiul Vodafone, aici de fata, sau Orange, iar abonatii Cosmote eu cred ca au primit update-ul oficial pe 13 Martie cand a fost lansat. Dar, imi pare rau s-o spun, Vodafone nuuuu, Vodafone trebuie sa modifice ei softul original vreo 2 luni, sa-l testeze alte doua, sa-l repare inca doua, si poate vom avea si noi anul asta ICS pe un telefon pe care le-am dat ceva bani (atat pe aparat, ca sa nu mai zic pe abonamente zeci de euro).

Imi pare rau, Vodafone, dar la acest capitol ati dezamagit multa lume.

Si... vorba unui antevorbitor de mai sus... a inceput sa ma cam satur de acest "in curand". Sunteti, va rugam frumos, in stare sa luati legatura cu cei de la departamentul ReProgramare Softuri si sa ii intrebati care este termenul lor limita de a finaliza ICS-ul pt. VF RO ? Asta ca sa mai calmati din clientii dvs., si ca sa le aratati putin respect macar... sau ... nu prea va intereseaza ?!?

Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎26-02-2012
0

@owidiu a scris:

Iar eu sunt aproape sigur ca nu ai dreptate cand spui cel cu Cosmote a instalat ICS prin Odin, pentru ca Cosmote nu are telefoanele blocate in reteaua lor, cum au obiceiul Vodafone, aici de fata, sau Orange, iar abonatii Cosmote eu cred ca au primit update-ul oficial pe 13 Martie cand a fost lansat. Dar, imi pare rau s-o spun, Vodafone nuuuu, Vodafone trebuie sa modifice ei softul original vreo 2 luni, sa-l testeze alte doua, sa-l repare inca doua, si poate vom avea si noi anul asta ICS pe un telefon pe care le-am dat ceva bani (atat pe aparat, ca sa nu mai zic pe abonamente zeci de euro).

Imi pare rau, Vodafone, dar la acest capitol ati dezamagit multa lume.

Si... vorba unui antevorbitor de mai sus... a inceput sa ma cam satur de acest "in curand". Sunteti, va rugam frumos, in stare sa luati legatura cu cei de la departamentul ReProgramare Softuri si sa ii intrebati care este termenul lor limita de a finaliza ICS-ul pt. VF RO ? Asta ca sa mai calmati din clientii dvs., si ca sa le aratati putin respect macar... sau ... nu prea va intereseaza ?!?

SA fi sigur ca nici Vodafone si nici Orange nu mai sta sa testeze ICS-ul, ei doar il personalizeaza. Bagand tot felul de aplicatii indutiel si uneori stresante cum e in cazul Orange. Iar Cosmote nu au propria versiune de soft, au versiuni stock care se comercializeaza peste tot in Europa ca Neverlocked cum e la moda sa zici acum Emoticon fericit), pentru ca ei nu prea sunt in stare sa le blocheze sau pur si simplu au zis ca nu sunt in stare sa plateasca un astfel de departament Emoticon foarte fericit

Eu unu sunt singur ca o sa fie un mare fas si ICS-urile lansate la noi! Asa ca sa nu aveti asteptari prea mari ca sa aveti de unde sa mai scadeti din ele.

Cred ca mai degraba o sa fie ceva interesant Value Pack-ul de la Samsung pentru telefoanele Galaxy S1 decat ce au lansat pentru S2 sub numele de ICS.

Moderator

[ Editat ]

Salut ZiDan.

Intr-adevar nu pot garanta in vreun fel ca update-ul catre ICS 4.0.3 pentru Romania va fi mai bun decat cel lansat in alte tari. In urma post-ului tau de aseara, am instalat iar versiunea 4.0.3 - 2012 March - I9100OXXLPD insa de aceasta data, pe cea pentru Nordic Countries si am observat ca nu mai am problema cu vitezele de conectare la internet de pe telefon direct, respectiv pe post de modem.

Cat despre interfata, prin comparatie cu 2.3.6 Gingerbread, cele mai multe schimbari sunt la meniul de Setari, unde arata ca in meniul de pe Galaxy Nexus, in rest a ramas Touchwiz 3.0 si cam aceleasi iconite. Cred ca si la nivel de performanta a mai fost optimizat, intrucat inainte obtineam in Quadrant rezultate de 3300-3450, iar acum 3800-4050.

Multumesc,

Tudor.

@ZiDan a scris:
Salut,

Dar am o intrebare: ce te face sa crezi ca variantele pentru Romania vor fi mai bune? No offence dar atata timp cat toate variantele aparute pe Internet (cele care sunt livrate si prin Kies pentru alte tari) au probleme, cum ar putea cele lansate in Romania sa fie altfel?

Am citit cum ca, nici macar Samsung, nu este multumit de ce a iesit Emoticon foarte fericit

Salut owidiu.

Intrebarea ta a fost adresata departamentului in cauza si voi reveni cu un raspuns, atunci cand il voi avea.
Pentru Europa, mai specific, pentru Vodafone ca si operator, update-ul catre ICS, nu a ajuns in nicio tara.

Tudor.

owidiu a scris:

Vodafone