Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Membru de bază
Postări: 326
Înregistrat: ‎04-02-2012
0

Re: Ice cream sandwich!!!informatii...!!!

Buna ziua,doresc sa stiu daca;pe sgs2 v ice ace sandvich merge pus harti IGO...au meniu in romana.se descarca gratis,daca da, de unde,sau cum, au indrumare vocala romana?se consuma din trafic/net/ab..?ami pute-ti da adresa aici de unde le iau!! sint m-ai bune decat ce are tel.???....recomanda-ti folie de protectie ecran la sgs2?desi cred ca are ecran gorilla glas display...am casti de la nokia x6 care par asemanatoare cu SGS2 doar ca cele de la nokia au in plus si alte facilitatii sonor +/- urmatorea /precedenta melodie,sonr tare/incet. prinzator pe haina....ar merita sa le incerc fara sa distrug ceva in tel????stie cineva daca la hartii pe tel..se sterg cumva cautarile din inainte...desi din ce am inteles nu se sterg...dar merita sa m-ai intreb...va multumesc mult pt timp-ul acordat si va doresc O ZI BUNA!!!!Emoticon fericitEmoticon fericit

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

[ Editat ]

Salut claudiuu.

Buna ziua,doresc sa stiu daca;pe sgs2 v ice ace sandvich merge pus harti IGO

Pe site-ul lor gasesti urmatoarea informatie:

Please be aware that you cannot purchase and download the iGO My way application for Android to your mobile phone. 
This iGO My way navigation solution for Android is available to our business clients only. If you are a manufacturer or network provider, here you can find more info about the product. 
The iGO My way application for iPhone remains available in iTunes on App Store. For the available packages and the details visit our iGO My way for iPhone page.

Nu iti pot da mai multe informatii despre instalarea lui din alte surse decat cea oficiala. Iti pot spune doar ca da, functioneaza pe SGS2, daca ai fisierele necesare.

se consuma din trafic/net/ab..

Nu se consuma trafic de internet insa trebuie sa ai aplicatia instalata si fisierele pe card.

ami pute-ti da adresa aici de unde le iau!! 

Alta decat cea de mai sus nu avem la dispozitie.

recomanda-ti folie de protectie ecran la sgs2?

Poti cumpara de pe orice site de eCommerce din Romania. Nu pot sa iti dau o recomandare ci eventual doua site-uri conglomerat(site-uri ce aduna oferte) care oferta folii de protectie ecran pentru telefonul tau.

http://www.price.ro/index.php?action=q&text=folie+protectie+i9100&x=21&y=14

http://www.shopmania.ro/magazin.html?q=folie+protectie+i9100

desi cred ca are ecran gorilla glas display...

Personal, nu am nevoie de folie de protectie pentru acest telefon.

am casti de la nokia x6 care par asemanatoare cu SGS2 doar ca cele de la nokia au in plus si alte facilitatii sonor +/- urmatorea /precedenta melodie,sonr tare/incet. prinzator pe haina....ar merita sa le incerc fara sa distrug ceva in tel???

Nu vei avea probleme in folosirea acelor casti de la Nokia X6 la telefonul tau de acum, Samsung Galaxy S2. In cel mai rau caz nu vor functiona pe S2 tastele de sonor +/-

stie cineva daca la hartii pe tel..se sterg cumva cautarile din inainte..

Da, se poate sterge istoricul de cautare in harti, daca intri in meniul de Setari - Aplicatii, selectezi toate aplicatiile din dreapta sus, cauti aplicatia Maps si de aici dai Clear data si Clear cache precum in poza.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Membru de bază
0

Buna ziua ,d-nu moderator Tudor,, la ce mi-ati dat pe harti pute-ti sa-mi dati in romana?crede-ti ca nu are nimic la schimb-ul de casti?ami recomandati sa incerc?daca dumneavoasta nu aveti probleme la ecran eu as avea dubii atunci in al pune...daca este protejat el...asa..si o sa intru unde mi-ati dat adresa pt ugo ..presupune sa am card de memorie separat in tel?de cat?multumesc O ZI BUNA!!!Emoticon fericit

Membru de bază
0

Buna ziua ,,daca -i dau clear data nu o dezinstalez,aici am ceva...?ca la cache nu am nimic...!!!multumesc frumos!!!Emoticon fericit

Membru
Postări: 48
Înregistrat: ‎23-02-2012
0

Salut. Pe cand 4.0.4 oficial pentru Galaxy S2?
Moderator

Salut leeveeu.

Pentru moment nu avem astfel de detalii la dispozitie, mai ales ca nu a aparut in nicio tara Android ICS 4.0.4 pentru Samsung Galaxy S2.

Tudor.

@leeveeu a scris:
Salut. Pe cand 4.0.4 oficial pentru Galaxy S2?

Salutare claudiuu.

d-nu moderator Tudor,, la ce mi-ati dat pe harti pute-ti sa-mi dati in romana?

Nu am la dispozitie informatii pentru a te putea ajuta in acest sens. Roaga un prieten sau o persoana apropiata ori vezi la un service de telefoane mobile.

crede-ti ca nu are nimic la schimb-ul de casti?

Nu, nu vor fi probleme.

ami recomandati sa incerc?

Da, daca doresti neaparat sa folosesti castile de la Nokia.

daca dumneavoasta nu aveti probleme la ecran eu as avea dubii atunci in al pune...daca este protejat el.

Poti sa ii pui si protectie, faci cum doresti tu.

..si o sa intru unde mi-ati dat adresa pt ugo ..presupune sa am card de memorie separat in tel? de cat?

Nu am informatia asta. Cel mai probabil da. Daca da, unul de 4 GB este suficient.

daca -i dau clear data nu o dezinstalez,aici am ceva...?ca la cache nu am nimic.

Ti se vor sterge doar fisierele din memoria temporara sau cache. Aplicatia Maps nu se poate dezinstala decat daca ai ROOT, iar daca tu pana acum ai facut doar update la ICS 4.0.3 nu ai facut si ROOT.

multumesc frumos!!!Emoticon fericit 

Cu placere Emoticon fericit

Tudor.

Vodafone
Membru
Postări: 48
Înregistrat: ‎23-02-2012
0

Multumesc pentru raspuns. Ar trebui sa corecteze si problema cu transformarea automata a sms-urilor mai lungi de 160 de caractere in mms.
Highlighted
Moderator

Salut leeveeu.

Am dat o solutie in topicul https://forum.vodafone.ro/t5/Altele/setari-sms/m-p/14563/ dar am inserat si aici

Sper sa te ajute!

Tudor.

@Tudor a scris:

Salut john.

Astazi m-am interesat mai mult asupra acestei situatii si am gasit si o solutie. 

Pentru a nu se mai transforma automat mesajele text mai mari de 160 de caractere in MMS, instaleaza din market aplicatia GO SMS Pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=en

GO SMS Pro

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Membru de bază
0

Re: Ice cream sandwich!!!informatii...!! am nevoie de ajutorrr!!!

Buna ziua,revin cu ...nevoie de inf... am SGS2 ICS  si nu stiu cum ma lasat pc sa o instalez ca nu ma recunoaste la usb prin kies  dar ma recunoaste prin usb...!!!asadar am dat-o jos...ma pute-ti ajuta de unde sa iau versiunea Kies si am inteles ca tebuie sa iau si ceva de genu PC suite de la ei[SAMSUNG] si sa dau cod de produs...pt ca nu m-ai pot sa ma conectez prin Kies ...???as aprecia ceva sfaturi ...multumesc!!!!astept ....multumesc pt raspunsuri...la Nokia aveam programu il instalam si ok...aici e cu '''cantec'''!!!!m-ai sofisticat....si sant curios sa stiu multumesc frumos!!!!Emoticon fericitEmoticon tristnu as vrea nici sa stric ceva...Emoticon surprins

Moderator

Re: Ice cream sandwich!!!informatii...!! am nevoie de ajutorrr!!!

Hei claudiuu.

Aplicatia oficiala de gestionare a telefoanelor Samsung cu Android este Samsung Kies.
Aceasta poate fi descarcata de pe site-ul lor, la pagina http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Tudor. 

Vodafone