Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎05-09-2012

Re: Ice cream sandwich?

Merci mult Tudor pentru timpul acordat...numar zilele pe degete pina pe 16.09,pina atunci incerc sa ma documentez cit mai mult.A...in legatura cu acest forum...mai am conturi si pe alte forumuri, dar acesta... si mai este unul de fotografie unde  eu sint activ, din partea mea nota 10 pentru disponibilitatea moderatorilor si pentru ajutorul primit .Stima.

Vizitator
Înregistrat: ‎12-09-2012
0

salutare, pe sammobile am vazut ca orange a bagat update la 4.0.4 noi il vom vedea curand pe vodafone ? am inteles din ce am citit pe net ca ar repara niste bug-uri printre care ar si imbunatati putin calitatea camerei si viata bateriei 

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Salut bucurradu.

Pentru moment nu am detalii in acest sens. Daca voi avea noutati, te voi anunta. Cele de mai jos sunt firmware-urile disponibile acum.

I9100.PNG

Multumesc frumos si te mai astept pe aici,
Tudor.

Vodafone
Vizitator

[ Editat ]

azi am observat ca a aparut si la vodafone romania un update OTA putin mai jos de acelea 

Romania (Vodafone)      14 Sep 2012                          I9100BULPG              58.7 MB

sa fie acesta 4.0.4 ? si daca da oare in cat timp va aparea si in telefoane sau pe kies ? Emoticon fericit

nu vreau sa il bag manual prin odin sau prin recovery pentru ca am inteles ca se pierde garantia de-asta ma tot stresez sa aflu pe cand ar ajunge 

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

[ Editat ]

Pentru moment nu am informatii. Am facut chiar si o cautare pe Google, dar nu reiese decat pagina cu ultimele informatii de la Sammobile si un forum din Israel. Probabil orele urmatoare vor aparea mai multe detalii.

Pagina de http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=CNX&os=1&type=1#firmware inca nu a fost actualizata cu ultimul firmware.

Totusi din dimensiunea de 58.7 MB tind sa cred ca nu este vorba de update la 4.0.4.

Tudor.

Vodafone
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎15-09-2012
0

am inteles ca daca facem upgrade la 4.0.4 riscam sa bric-uim telefonul doar prin simplu reset factory ?as vrea sa pot discuta cu cineva despre asta caci  este tare naspa sa se intimple asa...nu am prea inteles ce se discuta pe forumurile straine sau XDA developers!

Vizitator

nu are treaba 4.0.4 cu brick-urile, ce ai citit pe xda se intampla doar daca faci upgrade neoficial prin odin ( pierzi si garantia ) la varianta aceea europeana leaked care cica ar avea probleme .

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎16-09-2012
0

Update ul e disponibil in Romania in reteaua Orange

http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update

e de vreo 2-3 saptamani la ei, din pacate vad ca la vodafone inca intarzie

Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎15-09-2012
0

as vrea sa inteleg ,eu am luat tel. de la cineva si avea gingerbread 2.3.6 instalat dar in kies nu-l recunostea(cred ca era rootat sau era soft neoficial),apoi am facut upgrade la ice cream 4.03 varianta oficiala vodafone cel din aprilie ,pe acesta il recunostea Kies si zicea apoi ca exista upgrade de firmware insa nu mi-a mers prin kies ,insa dupa citeva zile mi-a aparut prin OTA direct pe tel update-ul si acum am 4.0.3 din iunie ,kies il recunoaste acum si zice ca e ultima versiune de soft.Ce vreau eu sa inteleg este ca desi aplicatia de pe market cea cu bug check vede un potential pericol ,daca fac upgrade la versiunea oficiala cind apare 4.04 de la vodafone prin kies sau OTA nu exista riscul sa-brick-uiesc prin factory resetva raog sa ma lamuriti si pe mine ...(deci frica imi vine caci nu stiu am pus firmwarul original prin odin ,sa schimb kernelul sa e ok daca continui cu firmware originale prin kies?)