Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎02-10-2012
0

Intrebare Samsung Galaxy 3 Mini

Buna am luat un S3 Mini de la Vodafone. Peste tot si pe site la vodafone si pe alte site-uri de specialitate spune ca are 1GB RAM. Eu la al meu am numai vreo 800 MB total..

Care imi da si mie o explocatie... e telul meu de vina sau asa are toata lumea.

Cine mai are S3 Mini va rog sa-mi spuneti voi cat aveti. Setari > Manager Aplicatii > Slide dreapta la "In functie" iar la baza scrie cat e folosit si cat e liber.

Multumesc

Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Re: Intrebare Samsung Galaxy 3 Mini

[ Editat ]

Salut!

Memoria totala este de 1 GB,numai ca doar 800 MB sunt disponibili,restul sunt folositi de sistemul de operare.

Sau te lamureste Tudor, intr-un mod elocvent ,cu postarea de aici

Atasez mai jos fragmentul care te intereseaza.

"Acelasi lucru se intampla si la memoria RAM, unde utilizatorului final nu ii raman 512 MB sau 1 GB RAM, asa cum apare in specificatii.

Screenshot_2012-12-02-15-19-52.png

Astfel, memoria libera RAM ramasa mie este de 827 MB din 1024 MB."

Ionut

Vodafone
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎02-10-2012

Mda.... cam aiurea dar sa zicem. Aceeasi chestie si cu procesorul. Peste tot zice cai Novathor U8420 Cortex A9 si defapt e o porcarie veche ARMv7 Processor rev 1 (v71). Cam nasoala senzatia cand cumperi 1 Kg de cartofi si cand ajungi acasa observi ca sunt defapt 800 de grame de cartofi porcesti , ca vezi doamne restul a fost folosit pt fabricarea plasei. Si in loc sa fie naturali culesi din "pamantul patriei" au fost defapt facuti in laborator si congelati.

Highlighted
Membru VIP
Postări: 6.910
Înregistrat: ‎31-01-2012

Salut!

Sunt de acord cu tine,dar pentru cunoscatori,acest aspect nu mai creaza senzatie,caci la achizitie ei stiu cum stau lucrurile.Eu recomand ca inainte de achizitie,sa se consulte un cunoscator pentru astfel de detalii.

Ionut

Vodafone