Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-12-2012
0

Samsung Galaxy S4 Mini nu arata optiunea LTE

[ Editat ]

Buna ziua,

Acu cateva luni am cumparat de la Vodafone un telefon Samsung Galaxy S4 Mini si nu ma pot connecta la 4G pentru ca nu am optiunea LTE in software. Cum se poaste remedia aceasta problema ?

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎10-10-2015

Re: Samsung Galaxy S4 Mini nu arata optiunea LTE

Buna,

Verifica in setari - mai multe - despre dispozitiv, sa ai modelul GT-I9195. Acest model de S4 Mini vine cu LTE...iti trebuie si o cartela SIM care sa fie compatibila cu standardul LTE (4G).

O zi frumoasa,

George

Vizitator
0

[ Editat ]

Buna flexmuscle,

Am cartela ultra slim, iar In primul meu post am introdus 2 poze, una care arata meniul "Network mode" unde ar trebuii sa apara optiunea LTE si cealalta - meniul "About device" - cu detaliile telefonului pe care se poate observa ca am modelul GT-I9195 si Android version 4.4.2.

Vizitator

Buna,

Da, scuze...am vazut mai tarziu imaginea. Si eu am avut acel telefon si aveam optiunea pentru LTE la date mobile...mi se pare ciudat. Mergi cu el la service sa vezi care e problema, mai ales ca ai garantie....eu iti recomand la ESD-ROM; fa-ti un backup la toate datele, pentru ca e posibil sa-ti resofteze telefonul.

o seara frumoasa

Vizitator
0

ESD-ROM Accepta reparatii sub garantie la ei? Nu ar trebuii sa ma duc la un magazin Vodafone ? (Desi l-am cumparat de pe magazinul online)

Vizitator
0

Normal ca accepta, garantia este pe produs....nu este pe persoana si nici nu au voie sa te oblige sa mergi doar la un anume magazin pentru a beneficia de ea.

Vizitator
0

[ Editat ]

Multumesc de ajutor, o sa ma duc la ESD-ROM sa imi resofteze telefonu.