Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 18
Înregistrat: ‎22-05-2012
0

Re: Samsung I8530 - anunta apelantul ca telefonul e inchis desi acesta este deschis

Salutare,

Am ridicat pe 14 telefonul din service. Mi-au spus ca au facut resetare de soft, teste de radiocomunicatii(pentru a 3 a oara) si un lucru interesant ca au facut si recalibrare pe semnal. Poate de data asta au nimerit-o.

Totusi, ieri dimineata a incercat sa ma sune cineva cu o urgenta si timp de 10 apeluri(foarte mare urgenta) a primit numai "Abonatul nu poate fi contactat", desi telefonul era deschis pe birou. Astept sa vad ce se mai intampla. Daca trebuie sa merg la service din nou, voi insista sa mi se inlocuiasca telefonul. Deja a devenit evervant rau.

Ideea de a merge la un alt service nu imi surade pentru ca, pe langa faptul ca o sa-l tina mai mult in service, imi vor spune acelasi lucru, si trebuie sa o iau de la capat.

Highlighted
Membru veteran
Postări: 528
Înregistrat: ‎12-01-2012

Re: Samsung I8530 - anunta apelantul ca telefonul e inchis desi acesta este deschis

[ Editat ]

Salutare adytu99,

Atunci cand cineva te apeleaza, poate primi mesajul specific ca ai avea telefonul inchis, sau ca esti "ocupat". Lucrul acesta se poate intampla atunci cand telefonul tau este pe modul 2G, iar el face trafic de date (sincronizare de mail, sau feed de pe facebook). Apelurile GSM se produc pe acelasi mod de retea, ca si GPRS-ul.

Multumesc,

Paul

Începător

Salut, 

Este o teorie buna, dar cred ca e valabila in situatiile in care locuiesti undeva in provincie unde nu exista semnal.

Eu locuiesc in Bucuresti si am biroul la Universitate. Semnalul este foarte ok.

De asemenea, eu nu prea stau pe net pe telefon si e-mail-ul de serviciu se sincronizeaza la 30 de minute. Sunt sanse de 1 la 1000000 ca cineva sa nu poata sa ma sune datorita faptului ca stau pe net.

Inca un detaliu. De cand mi-au resetat telefonul ultima data eu nu am instalat facebook-ul si nici nu am sincronizare de mail. Am tot amanat setarea conturilor. Plus ca la birou am wifi. Singurul cont de email care este activ este cel de Gmail care se seteaza cand accesezi Google Play store.

Telefonul este un dezastru.

Am dat un email celor de la Samsung Customer Support sa imi spuna si ei ce parere au. Am atasat toate documentele de teste si procesele verbale de predare in service. Astept sa vad ce zic.

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Buna adytu99

Spune-mi, te rog, daca ai primit raspuns in urma sesizarii trimise la Samsung.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
0

Buna,

Am primit raspuns. Au fost foarte prompti. La sfatul lor, am dus telefonul in service marti pentru a fi verificat cu mai multa atentie.

Astept acum raspuns de la service, dar si de la samsung pentru ca au spus ca vor mentine o legatura mai stransa cu serivce-ul pentru a gasi problema si solutia acestei problme.

Sper sa primesc un raspuns astazi. 

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Ok adytu99

Te rog sa ne comunici si noua raspunsul primit de la service. Sper ca totul sa decurga conform asteptarilor taleEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Începător
0

Buna,

Am fost sunat de cei de la Samsung ieri si mi-au spus ca service-ul a descoperit defectul, nu il pot repara si au inaintat cerere de negatie catre cei de la Samsung.

Samsung o sa o aprobe sau refuze(desi nu vad o solutie) saptamana care vine.

Acum intrebarea mea este: Ce fac mai departe dupa ce primesc negatia? Eu am cumparat telefonul online si mi-a venit prin curier. Trebuie sa contactez magazinul online sau merg la un magazin vodafone?

Moderator
Postări: 2.729
0

Salut adytu99!

Trimite-mi un email cu un scan al negatiei primite de la Samsung pe adresa ForumSupport_ro@vodafone.com împreuna cu datele tale de contact. Odată ce ai făcut asta să îmi trimiti și un mesaj privat pentru a mă notifica de existența mailului tău.

Multumesc,
Tudor
Vodafone
Începător
0

Salut,

Am primit autorizatia. Am trimis-o pe e-mail. Acum sunt tare curios ce optiuni voi avea.

Am scris in e-mail ca sunt interesat tot de un telefon Android. Nu ma prea incanta Windows si nici Blackberry.

De asemenea, vroiam sa va intreb cum predau telefonul pe care il am acum si cum il voi primi pe cel nou, avand in vedere ca eu am achizitionat online. Daca luam din magazin, stiu ca mergeam in acelasi magazin si se preda acolo.

Moderator
Postări: 2.729
0

In regula, adytu99!

Continuam discutia pe mail si revenim si aici cand situatia se va fi terminat.

Multumesc,
Tudor

Vodafone