Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Sfătuitor
Postări: 67
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Semnal GSM fals Galaxy Nexus

Cine se mai confrunta cu urmatoarea problema:

Galaxy Nexus are semnal si nu poate apela, caderi de semnal bruste, etc.

Se mai confrunta cineva cu astfel de probleme?

De-al casei
Postări: 69
Înregistrat: ‎25-01-2012
0

Re: Semnal GSM fals Galaxy Nexus

Multi..toti se plang de asta.

Highlighted
Vizitator
Postări: 8
Înregistrat: ‎25-01-2012

din pacate, si eu am avut probleme cu telefonul imediat ce mi-a fost livrat de catre Vodafone. Semnal foarte slab (undeva in jurul a -115 dBm), lipsa pachet date, intreruperi de apel. Dupa numai o zi l-am dus la service la Samsung. Am decis sa merg la service deoarece am observat ca au venit mai multe terminale cu aceeasi problema la Vodafone si ma gandeam ca poate ma aleg cu unul la fel.

Dupa vreo 5 zile (nu aveau piese de schimb, mai exact placa de baza a telefonului) l-am ridicat de la service. Au inlocuit placa de baza.

Vreau sa va spun ca de atunci nu mai am nicio problema. Semnal (real!) foarte bun, fara intreruperi (sta pe la -79 -85 dBm).

Asa cum am observat si pe alte forumuri, se pare ca primul lot a fost cel cu probleme, poate grabiti sa il lanseze inainte de sarbatori!

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎24-02-2012
0

Si eu am avut exact aceeasi problema. Solutia de la Service. Schimata intergral placa de baza. Astept sa vedem daca mai apar probleme. In prima faza se pare ca da. Peste noapte a reinitializat cartela si a cerut PIN.

Vizitator
Postări: 1
Înregistrat: ‎20-09-2012
0

Buna ziua

SERVICE SAMSUNG  , unde mai exact , cum trebuie procedat , am aceeasi problema , garantia telefonului este valabila la aceasta problema , este valabila si pentru cei de la service-ul respectiv ? daca il duc..aproximativ ....il tine mult ? si in bucuresti unde se afla acest service ?

Începător
Postări: 20
Înregistrat: ‎17-02-2012

salut, din experienta mea personala, te sfatuiesc sa mergi la ESD Service - la Politehnica. Sunt super profesionisti si rezolva orice problema intr-o ora. Mie mi-au schimbat tot display-ul in 45 de minute. Succes

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Salut cmadalin!

Poti gasi locatia service-urilor Samsung la adresa http://www.samsung.com/ro/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION dar le-am inserat si eu mai jos:

1 Samsung Customer Service Plaza Bld. Iuliu Maniu nr 7 ,sector 6,Bucureşti (P) 08008 SAMSUNG (08008 726 78 64), Apel GRATUIT
2 ELECTRONICS SUPORT DIVISION SRL B-DUL DECEBAL, NR.14, BL.S6, MEZANIN, SECTOR 3,Bucureşti (P) 08008 SAMSUNG (08008 726 78 64), Apel GRATUIT
3 REGENERSIS (BUCHAREST ) SRL BD. TIMISOARA,NR.92 , SECTOR.6 sau Magazinele VODAFONE,Bucureşti (P) 08008 SAMSUNG (08008 726 78 64), Apel GRATUIT
4 HAT GROUP CO. ROMANIA S.A. STR. NICOLAE G CARAMFIL 52-54 CORP B7 INTRAREA A, PARTER ,SECTOR 1,Bucureşti P) 08008 SAMSUNG (08008 726 78 64), Apel GRATUIT

Am bolduit solutia data de camilb.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone