Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎16-01-2012

Setari de internet pentru majoritatea telefoanelor Samsung cu sistem de operare Android

Setari de internet pentru majoritatea telefoanelor Samsung cu sistem de operare Android  pentru optiunea de Smartphone (Vodafone Live!):

Vodafone Internet pe Mobil

MenuSettingsWireless & networksMobile NetworksAccess Point NamesApasam MenuNew APN

Name: VF Internet pe Mobil

APN: live.vodafone.com

Proxy: 193.230.161.231

Port 8080

Username: live

Password: vodafone

Apasam MenuSave

MenuSettingsWireless & networksMobile NetworksUse packet databifat

Începător
Postări: 11

Re: Setari de internet pentru majoritatea telefoanelor Samsung cu sistem de operare Android

aceste setari va ajuta cand aveti activat serviciul de internet pe mobil (sau vodafone live ) la abonament , la cartela modificati apn in live.pre.vodafone.com si functioneaza perfect :-)

serviciul de pe numar il aflii prin *123#

Sporuri!
Vizitator
0

Re: Setari de internet pentru majoritatea telefoanelor Samsung cu sistem de operare Android

Si daca tot nu va functioneaza anumite functii incercati si cu SIM replacement. La mine doar asa a functionat.

Vizitator
Postări: 7
Înregistrat: ‎13-02-2012
0

multumesc si sper sa mai revii cu asemenea informatii

Vizitator
Postări: 5
Înregistrat: ‎11-02-2012
0

multumim mult de tot
Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎05-11-2012
0

ai avut dreptate doar asa a mers , multumesc frumos!
Vizitator
Înregistrat: ‎07-11-2012
0

Buna seara, am si eu o problema.. am Samsung Galaxy S3 de aproximativ 2 luni si folosesc cartela vodafone. in prima luna mi a mers internetul fara sa fac vreo setare iar dupa expirarea optiunii , intamplator, am primit notificare pt a-mi actualiza softul si am acceptat . dupa asta mi am activat o optiune si internetul nu mi mai merge. la rubrica retele mobile - punct de acces am incercat eu , un reprezentat vodafone dar si o angajata vodafone prin telefon sa facem un nou punct de acces dupa pasii gasiti pe site si dupa ce selectez "salveaza" nu mi apare in lista. ce este de facut ?

Mersi !

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

Buna Patrysz

Spune-mi te rog daca ai reusit sa configurezi punctul de acces pentru a se putea realiza conexiunea la internet. 

Ai incercat sa resetezi telefonul la setarile din fabrica, ulterior sa incerci configurarea? De regula resetarea rezolva problemele intampinate.

In situatia in care nu ai reusit sa salvezi setarile, trimite-mi te rog numarul tau de telefon, si te voi apelaEmoticon care face cu ochiul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
Înregistrat: ‎07-11-2012
0

am vorbit acum o ora cu un operator in legatura cu asta si a ramas ca imi trimite pe mail linkul cu aplicatia samsung kies pentru a mi copia datele pe pc , si pasii pe care trebuie sa i fac sa se realizeze sincronul intre telefon si pc si nu am primit .. daca iti spun numele , ma poti ajuta in vreun fel ? sa verifice mailul sau sa retrimita ? sau de obicei dureaza atat sa se trimita .. ?

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012
0

[ Editat ]

Buna Patrysz

Aplicatia poate fi descarcata direct de pe site-ul celor de la Samsung, si aici gasesti un tutorial care te ghideaza pas cu pas penru sincronizarea telefonului cu PC-ul Emoticon care face cu ochiul

Sa-mi spui te rog daca ai reusit.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg