Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 3
Înregistrat: ‎14-01-2016
0

Specificatii Galaxy S9+

Buna ziua ,

Galaxy s9+ 64gb apare ca are memoria RAM de 4 gb in magazinul on-line.

As dorii sa achizitionez acest terminal doar ca ma intereseaza varianta Galaxy s9+ 64gb cu 6gb ram.

Este o eroare de editare sau este si o varianta cu astfel de specificatie ?

O zi buna ,

Multumesc!

Membru de bază
Postări: 230
Înregistrat: ‎05-02-2012

Re: Specificatii Galaxy S9+

Bună ziua,
Eu am achiziționat săptămâna aceasta prin departamentul de fidelizare un asemenea terminal și vă pot confirma că este o eroare în specificațiile de pe site.
Samsung Galaxy S9+ are 6 GB memorie RAM.
Cosmin
Highlighted
Vizitator
Înregistrat: ‎14-01-2016
0

Multumesc frumos !

mef
Vizitator
Înregistrat: ‎27-03-2018
0

[ Editat ]

Buna ziua,

Ma bucur ca a deschis cineva acest subiect pentru ca si eu prezint dilema aceasta.

Asa cum se vede in poza(site oficial Samsung),intr-adevar s9+ are 6 GB ram,dar,cei de la Samsung specifica clar ca in functie de operator si programele lor pre-instalate,memoria RAM disponibila poate fi de 4GB(asa cum este specificat la Vodafone si nu numai).Ca si idee la terminalul de 256 GB memoria RAM este 6,deci nu cred ca este o eroare de pe site,desi doresc sa ma insel.

Ar fi dragut daca ne-ar lamuri cineva de la Vodafone,de asemenea sunt curios daca terminalul achizitionat printr-un abonament Vodafone prezinta programe pre-instalate sau este stock?Este liber de retea?

Va multumesc,

O zi buna !

Samsung.JPG

Membru de bază

După cum am spus anterior, am achiziționat de la Vodafone un Galaxy S9+ cu 64 GB spațiu de stocare. Este achiziționat prin departamentul de retenție clienți (fidelizare) cu prelungire de contract pe 2 ani.

Terminalul are 6 GB memorie RAM. Atașez și capturi de ecran cu aceste informații.

Ca și aplicații adăugate de Vodafone pe care de altfel le puteți dezinstala avem: Start, My Vodafone, Zonga, 4GTV+ și una care se numea ceva cu Phone pe care nu am instalat-o 

Nu am testat cu un SIM din altă rețea ca să verific dacă e blocat sau nu.

Cosmin
mef
Vizitator
0

Multumesc mult pentru lamuriri.O ultima intrebare as avea.Samsung a lansat 2 modele de Chipset-uri:

Exynos 9810 Octa - EMEA
Qualcomm SDM845 Snapdragon 845 - USA & China

Pentru a sti cu siguranta modelul trebuie rulata o aplicatie pe telefon(ex:Antutu,CPU X).As fi foarte recunoscator Domnule Ciuc daca ati face acest test deoarece in pagina de descriere nu specifica modelul.

Multumesc anticipat.

O zi frumoasa!

Membru de bază

[ Editat ]

Fiind un terminal vândut pe piața europeană are un chipset Exynos 9810 după cum se poate vedea din captura de ecran atașată.

Cosmin
mef
Vizitator
0

Multumesc frumos !