Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Highlighted
Începător
Postări: 24
Înregistrat: ‎20-03-2013
0

Update de Securitate Note 9

Buna ziua,

Detin un Note 9, single-sim, 128GB luat de la Vodafone prin prelungire de abonament.

Imi puteti spune de ce nu sunt disponibile update-urile de securitate pentru lunile noiembrie si decembrie 2018?

E cel putin ciudat ca telefonul sa ramana cu patch-ul de securitate la nivel de 1 octombrie 2018 iar la ceilalti operatori gsm din Romania telefoanele sa fi primit deja pe cel pentru luna decembrie 2018. 

Va multumesc.

Începător
0

Re: Update de Securitate Note 9

Chiar nimeni nu stie nimic?

Vizitator
Postări: 2
Înregistrat: ‎20-11-2012
0

Update-ul la Android 9(OneUI) a început pe la jumătatea lunii și Vodafone nu prea se grăbește cu actualizările...
Între timp poți urmări aici țările care au primit update-ul: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note-9/SM-N960F/
Începător
0

[ Editat ]

Multumesc pentru raspuns dar eu nu ma refeream la actualizarea la Android Pie ci la "amarata" de actualizare de securitate care la alti operatori este la nivel de 1 decembrie 2018 iar la Vodafone, in mod neplacut surprinzator, a ramas la nivel de 1 octombrie 2018.

Ma gandesc serios sa schimb CSC-ul ca e penibil ca S8, un telefon vechi de aproape 2 ani si blocat in reteaua Vodafone sa aiba actualizarea de securitate la nivel de 1 decembrie 2018 iar Note 9, de doar 6 luni vechime sa ramana cu cea de la 1 octombrie 2018.

Începător

Revin cu informatii: acum cateva minute i-am dat sa caute manual actualizare de soft si surpriza: a venit update-ul la Android Pie ce are actualizarea de securitate la nivel de 1 ianuarie 2019. Multumesc Vodafone!

Emoticon fericit