Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Începător
Postări: 13
Înregistrat: ‎03-02-2012

VDF!! Probleme(SOFT) la Samsung NOTE 2

Am o problema la telefon si anume ,  functia de multitask de care dispune modelul note 2 si care iti permite impartirea in 2 a ecranului nu dispune de butonul EDIT care ar trebuii sa apara la sfarsitul liste si din cate am citit pe net si mai exact aici ( http://forum.vodafone.co.uk/t5/Samsung-Galaxy-Note/Multitasking-question-for-Vodafone-Note-2-owners/... ) problema este de la voi si as dori foarte insistent sa fie rezolvata cat mai repede! Nu este posibil sa detin cel mai performant telefon de pe piata si sa nu ma pot bucura de toate functiile lui , si asta este din cauza branduiri  softului la care umbla vodafone

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012
0

Re: VDF!! Probleme(SOFT) la Samsung NOTE 2

[ Editat ]

Salut Fluturas!

Am trimis mail colegilor de la suport. Daca o sa am nevoie de mai multe informatii de la tine o sa revin asa ca iti recomand sa te abonezi la topicul tau ca in imaginea de mai jos.

ScreenShot110.jpg

Tudor.

Later edit: Se pare ca da, am deja nevoie de mai multe informatii pe care mi le poti da facand trei screenshot-uri.

• Intra la Settings - About phone si ma intereseaza toate informatiile din partea de jos(Android version, Baseband version...)
  • Formeaza *#1234#, si aici ai "AP", "CS" si "CSC"
  • Exemplificarea inexistentei butonului de EDIT 

Le poti insera pe toate in forum(nu sunt informatii confidentiale) sau trimite pe mail la adresa forumsupport_ro@vodafone.com. Sa ma anunti si aici sau prin mesaj privat ca vei fi facut asta.

De asemenea, daca mai intampina cineva aceasta situatie, poate posta direct informatiile cerute.

Vodafone
Începător

Salut . Am trimit pe mail'u respectiv pozele cerute , daca mai este nevoie de ceva fara probleme cand pot va trimti .
Moderator
0

Multumesc Fluturas, am primit, am trimis, asteptam Emoticon foarte fericit

Toate cele bune!

Vodafone
Începător
0

Ce sa mai aude despre problema asta ??

Multumesc

Moderator
0

Salut Fluturas!

Pentru moment colegii au escalat situatia ta catre Samsung Romania si daca voi avea un update pentru tine voi reveni aici.

Tudor.

Vodafone
Membru de bază
Postări: 187
Înregistrat: ‎24-01-2012

Daca ai versiunea 4.1.2 pe telefon trebuie sa ai si acel buton de edit.

Vezi cele 2 prtscreen-uri.

Screenshot_2013-01-21-14-33-55.pngScreenshot_2013-01-21-14-33-01.JPG

Moderator

Salut @Fluturas12!

@Tudor a scris:

Salut @Fluturas12!

Pentru moment colegii au escalat situatia ta catre Samsung Romania si daca voi avea un update pentru tine voi reveni aici.

Tudor.

Colegii mi-au raspuns acum cateva zile ca acest feature este disponibil incepand cu Android 4.1.2. Feri a confirmat deja acest lucru in screenshotul de mai sus.

Ai facut acest update? Iti apare acum butonul?

Tudor.

Vodafone
Începător

[ Editat ]

gata multumesc frumos, am facut si eu update-ul si a aparut acel buton edit si momentan totul este ok .

PS: De ce nu faceti ceva sa se poata accesa si de pe tapatalk acest forum??? am mai pus aceasta problema acum ceva timp dar vad ca nu s-a rezolvat nimic, ar fi muult mai ok pentru cei cu smartphonuri sa il poata accesa de pe aceea aplicatie, tapatalk .

Membru de bază
Postări: 187
Înregistrat: ‎24-01-2012
0

Subscriu si eu cu Tapatalk Emoticon care face cu ochiul

Sau macar optimizat pagina pt mobil.