Samsung

Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Aţi dorit să scrieţi 
Răspuns
Vizitator
Postări: 4
Înregistrat: ‎06-01-2013
0

buna

am si o intrebare: se poate recupera contul si parola de google facute pt un samsung?
 l-am uitat si mi le cere ca mi s-a bolact telefonul din cauza codul acela de securitate....

Multumesc!

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Re: buna

Buna flori19

Ce model de Samsung utilizezi?

Este necesar sa accesezi contul de Gmail de la un pc/laptop pentru recuperarea parolei.

Pasii sunt urmatorii:

-accesezi  "Nu vă puteţi accesa contul?"

ScreenShot074.jpg

-selectezi una din optiunile listate si apesi pe continua, urmand sa completezi informatiile solicitate.

ScreenShot072.jpg

Tudor a detaliat pasii pentru un utilizator de  LG aici, insa pasii sunt aceiasi daca discutam de contul Google/Gmail.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Vizitator
0

Samsung Galaxy S Plus..
Nu imi amintesc nici adresa de mail nici parola....
Membru VIP
Postări: 4.498
Înregistrat: ‎08-02-2012

[ Editat ]

In cazul acesta probabilitatea de recuperare tinde catre 0!

Ai trimis vreodata vreun e-mail de pe telefon, unui prieten? Suna-l si roaga-l sa-ti furnizeze adresa ta de e-mail.

Apoi ai sanse ( daca intr-adevar e contul tau ) sa-l recuperezi.

Alta idee...n-am!

██████████████████████████████████████████████████████████████████

ModeratorMATEI ᵖʳᵒᶠ ᵐᵃᵗᵉ

Moderator

Membru de onoare
Postări: 1.205
Înregistrat: ‎17-01-2012

Ok flori19,

Ai putea utiliza telefonul, trebuie sa il resetezi si acest lucru poate fi facut doar din recovery mode. Detaliez pasii:

Pentru a intra in Recovery Mode apasa si tine apasate butoanele exact in ordinea asta :

Volume Up - Home - Power , cand apare ecranul de start cu Samsung GT i9001 Galaxy S, se ridica mana de pe butonul de Power dar se tin in continuare apasate Volume UP + Home , in cateva secunde va intra in Recovery Mode.

Samsung_Galaxy_S_3buttons.png

Odata ce ai intrat in recovery, selectezi wipe data/factory reset.

ScreenShot075.jpg

Gata,Emoticon fericit telefonul este resetat. Iti poti crea un alt cont de Gmail si sa iti personalizezi telefonul cu aplicatii.
Este foarte important sa stii ca datele le poti pierde odata cu acest proces, insa este singura modalitate de a utiliza in continuare telefonul.

Multumesc, 
Cristina

info_320x37.jpgtc_320x37.jpg

Highlighted
Vizitator
0

la mine nu intra recovery pe eran scrie : RAMDUMP MODE

Cause: Force Uploud ... si nu se mai intampla nimic...

Ce pot sa fac?

Moderator
Postări: 2.729
Înregistrat: ‎12-01-2012

Buna flori19!

In acest caz te indrumam spre cel mai apropiat magazin Vodafone de unde sa trimiti telefonul in service pentru resetare. Sa ai la tine dovada de achizitie(factura) si garantia telefonului.

Multumesc,

Tudor.

Vodafone
Vizitator

Multumesc pentru indrumari!

In cateva zile o sa intru in posesia facturii, momentan am doar certificatul de garanie.

Oricum adresa de mail mi-am amintit-o am intrat sa recuperez parola , dar de fapt se reseteaza parola...am resetat-o pe laptop ma pot loga pe contul google cu adresa si cu parola dar pe telefon tot nu merge...

Nu stiu ce sa fac.....o sa astept factura probabil....